87% Latvijas iedzīvotāju ir svarīgi, lai ikdienā lietotais uzturs būtu veselīgs. Tas secināts Maxima mazumtirdzniecības kompass jaunākajā patērētāju pētījumā. 

Lai gan trešā daļa respondentu (30%) norāda, ka veselīga dzīvesveida ievērošana ir sarežģīts un grūts process, tomēr tikpat daudz iedzīvotāju (30%) cenšas tā dzīvot. 27% respondentu uzskata, ka uz to visiem būtu jātiecas.

Salīdzinoši vairāk par veselīgu dzīvesveidu domā iedzīvotāji vecumā no 64 līdz 74 gadiem (40%), savukārt 37% norādījuši, ka uz šādu dzīvesveidu visiem būtu jātiecas.

Ievērojama daļa aptaujāto norāda, ka ir gatavi piemaksāt par ekoloģiski tīriem un veselīgiem produktiem. Galvenokārt par dārzeņiem, augļiem vai gaļas produktiem (attiecīgi, 44%, 41% un 39%). Pārējās produktu grupas tiek minētas retāk.

Turklāt 64% aptaujāto ir svarīgi, ka uzturā lietotie augļi ir audzēti Latvijā, bet 72% piešķir lielu nozīmi tam, lai uzturā lietotie dārzeņi būtu auguši Latvijā, secināts Maxima mazumtirdzniecības kompass pētījumā.

Savukārt gandrīz trešā daļa iedzīvotāju (29%) nav gatavi piemaksāt par ekoloģiski tīriem un veselīgiem produktiem.

Pētījumā aptaujātie iedzīvotāji atzīst, ka veselīgu dzīvesveidu viņiem visvairāk palīdz nodrošināt pastaigas svaigā gaisā un braukšana ar velosipēdu. 36% iedzīvotāju ir aktīvi lielu attālumu staigātāji (aptuveni piektā daļa (18%) katru dienu staigā lielus attālumus, 18% to dara vairākas reizes nedēļā). Ar velosipēdu aktīvi brauc 18% iedzīvotāju: katru dienu – 7%, vairākas reizes nedēļā – 11%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA