Planētu stāvokļi kosmosā sniedz cerības, ka jaunais 2019. gads būs harmoniskāks un svētīgāks nekā iepriekš. Vairākas planētas atrodas sev „draudzīgās” zodiaka zīmēs, un tādējādi to enerģija plūst pozitīvā virzienā. Sarežģītākais gada periods būs vasarā – jūlijā un augustā.

Astroloģija balstās uz konkrētiem datiem – cilvēku dzimšanas vai notikumu laiku un vietu. Nekad visiem nebūs vienlīdz labi vai slikti, un nekad visiem vienlaikus nekļūs aktuālas vienas un tās pašas tēmas. Taču ir planētu stāvokļi, pēc kuriem varam mēģināt prognozēt kādas vispārējās tendences.

JUPITERA OPTIMISMS, SATURNA STINGRĪBA

Šogad Jupiters, ko astrologi mēdz dēvēt par „lielo labdari”, atradīsies sev draudzīgajā Strēlnieka zodiaka zīmē līdz 2019. gada 3. decembrim. Daži astrologi šo ir nodēvējuši par „zelta gadu”, kas labvēlīgs jauniem plāniem, uzņēmējdarbībai un attīstībai. Tomēr… palēnām pamazām, lai Jupiters nesāk rādīt savu negatīvo dabu. Astroloģijā katrai planētai tiek piedēvētas gan pozitīvās, gan negatīvās īpašības, un dažkārt tas jupiteriskais optimisms ir pārspīlēts, dažkārt par daudz lielības un utopiski plāni. Reizumis – slinkums. Jo… ir jau labi tāpat. Starp citu, ja individuālajā astroloģiskajā kartē (t.i. cilvēka piedzimšanas brīdī) Jupiters ir „slikts” (problemātiskās kombinācijās ar citām planētām), tad cilvēks ir paslinks, lielīgs, grūti pieņemt autoritātes.

Sev draudzīgajās zodiaka zīmēs šogad atradīsies arī citas planētas. Mežāzī atrodas Saturns, kurš cenšas nodrošināt kārtību un likumību, dažādu normu ievērošanu. Un Neptūns atrodas savā Zivju zodiaka zīmē, kas veicina radošumu, smalku pasaules izpratni, līdzcietību un cilvēkmīlestību.

„PIŅĶERĪGIE” PERIODI

Astroloģijā katrai planētai ir savs „raksturs” un ietekmes sfēras, labās un sliktās īpašības. Planētu nosaukumi nākuši no seno romiešu mitoloģijas, un to astroloģiskais skaidrojums atbilst antīko tēlu iezīmēm.

Merkurs mitoloģijā ir dievu ziņnesis, tirgotāju aizbildnis, tirdzniecības, ienākumu un bagātības dievs. Taču Merkura darbības lauks bija visai plašs – vēl viņš bija arī mākslu un amatu aizgādnis, maģijas un astroloģijas noslēpumu zinātājs, rakstības izgudrotājs. Tā kā bagātības iegūšana bieži vien bija saistīta ar blēdībām, Merkuru uzskatīja arī par zagļu, krāpnieku un naudas viltotāju aizbildni. Turklāt jāteic, ka arī pats Merkurs esot izcēlies ar viltību. Merkurs pēc senām tradīcijām ir šī gada aizbildnis.

Ja esat dzirdējuši terminu „dižčika laiks”, tam ir tieša saistība ar Merkuru. Planēta trīs vai dažkārt četras reizes gadā atrodas nelabvēlīgā stāvoklī (astrologu valodā – retrogrādā). Tie ir periodi, kad rodas pārpratumi, kas nav labvēlīgi jauniem projektiem, līgumu slēgšanai un tehnikas iegādei. Šogad tādi būs trīs.

MERKURS RETROGRĀDĀ STĀVOKLĪ:
5.03 – 28.03
8.07 – 1.08
31.10 – 20.11
Šajos periodos:
* Nesāciet jaunus darbus, no kuriem gaidāt atdevi ilgtermiņā.
* Nevajag plānot svarīgas darījumu sarunas un slēgt līgumus.
* Nav labs laiks auto vai sadzīves tehnikas iegādei.
* Var paveikt iesākto.
* Var pārdot lietotu auto.

Vēl jāpiebilst, ka nelabvēlīgākais periods būs jūlijā un augustā, kad retrogrādā stāvoklī atradīsies vairākas planētas. Tad labāk ņemt atvaļinājumu, vadīt dienas mierīgi un pie jauniem projektiem neķerties.

CŪKAS JAUNGADS VĒL PRIEKŠĀ

Pēc astroloģiskiem principiem 1. janvārī jauns gads nesākas, un Cūkas gada atnākšana pēc austrumu tradīcijām šogad svinama 4. februārī plkst. 23.04. (Katru gadu austrumu jaungads svinams citā laikā – tas iestājas brīdī, kad jauns mēness ieiet Ūdensvīra zīmē.)

Ķīnā uzskata, ka katrs gads manto konkrētā dzīvnieka rakstura iezīmes. Taču pie mums austrumu jaungadam ir vairāk izklaides raksturs – tiek rīkotas kostīmu ballītes un laba vēlējumos dažādi apspēlēts pats gada valdnieks.

Šis ir ciklu noslēdzošais Dzeltenās zemes Cūkas gads. Un te nu ir viedokļu atšķirība. Vai cūka ir mīlīgi rožainais, omulīgais ruksītis, kas urkšķinās un dzīvo draudzīgā bariņā. Vai – meža savvaļas dzīvnieks, kam neviens nevar diktēt noteikumus, un kurš ar gribasspēku izraks savu sakni visdziļāko un aizstāvēs savu teritoriju, pat mednieku uzdzenot kokā. To skaidri varēsim zināt tikai tad, kad gads būs pagājis.

Pagaidām vairums dod priekšroku miermīlīgajam un omulīgajam cūciņas tēlam.

RUKŠA DABA UN LABKLĀJĪBA

Cūka ir 12 gadu cikla noslēdzošā zīme, tāpēc Cūkai nāksies satīrīt arī dažu labu Suņa un arī citu atstāto nekārtību. Cūka nostiprina kārtību, attīstību, uzplaukumu, sabiedrisko sadaļu visās cilvēka dzīves sfērās. Viņa ir labsirdīga un necieš agresiju, tādēļ jāatturas no nelabiem nodomiem attiecībā uz citiem. Cūka necieš arī negodrātību un augstprātību.

Labi ritēs pilnveidošanas procesi darījumu sfērā. Labs laiks biznesa uzsākšanai vai paplašināšanai, kā arī ģimenes dibināšanai. Savas finanses nespēs uzlabot vien ļoti slinkie. Veiksmīgi ritēs daudzi darījumu projekti un sociālās programmas. Labs laiks sava mājokļa celšanai vai iekārtošanai.

Galvenā problēma ir ar pārlieku uzticēšanos. Cūka ir naiva un uzticīga, tādēļ bieži krīt par upuri apmānam un krāpniecībai. Frāzei “Uzticies, bet pārbaudi” jākļūst par vienu no gada moto. Pirms katras naudas izdošanas jāanalizē, kam tā tiek izdota vai kam tiek uzticēta.

Labsirdīgā Cūka pilda sirdis ar cerību uz labāko, atrisina konfliktus, dāvā daudz siltu, patiesu smaidu, labus draugus un uzticamus dzīves pavadoņus. Var būt radikālas pārmaiņas to dzīvē, kas vēl nav atraduši otrās pusītes.

LATVIJAS KARTE

Arī valstij, tāpat kā cilvēkam, iespējams izveidot astroloģisko karti. Šāda analīze ir ļoti apjomīga. Bet īsumā – problēmas var sagādāt tas, ka budžeta maciņš pildās gausi. Līdz ar to iespējamas atkal kādas pārmaiņas nodokļu jomā, kas cilvēkiem nav pa prātam. Arī Latvijas valsts pamathoroskopā iezīmējas pretruna starp tautu un varu. Problēmas var rasties arī ārlietās. Savukārt Latvijai ir labas iespējas gūt panākumus sportā un radošajās jomās. Nest valsts vārdu pasaulē.

Sastādīja Guna Kārkliņa, sertificēta astroloģe