Latvijā lielākā reģionālā komerciālā radiostacija Kurzemes Radio pēc pētījumu aģentūras Kantar TNS jaunākā radio auditorijas pētījuma ir pārliecinoši klausītākā raidstacija Kurzemes reģionā. Saskaņā ar aptaujas datiem, šo radiostaciju klausās vidēji katrs otrais kurzemnieks.

Vērtējot Kurzemes iedzīvotājus vecumā no 16 līdz 74 gadiem, Kurzemes Radio ir klausītākā radiostacija, nedēļā sasniedzot 89 tūkstošus lielu auditoriju. Iepriekšējās ziemas un šī gada pavasara periodā klausītāju skaits bija mazāks, kas vasaras sezonā ir pieaudzis par iespaidīgiem 11 tūkstošiem klausītāju.

Salīdzinot radio klausīšanos dažādos novados, var novērot, ka pētījuma pavasara un vasaras periodā nedēļas laikā radio visvairāk klausījās Kurzemē – 91,3%, bet vismazāk radio klausījušies Rīgā – 84,5%. Ja Rīgā un Pierīgā klausītāji visvairāk izvēlas nacionālās apraides radio stacijas, tad reģionos, īpaši Kurzemē, lielāka ietekme ir arī vietējām radio stacijām, norāda Kantar TNS mediju pētījumu klientu vadītāja Solvita Kronberga.

AS Kurzemes Radio valdes loceklis Edgars Čeporjus par raidstacijas līderpozīcijām Kurzemē saka tā: “Ir liels gandarījums konstatēt, ka kurzemnieki un ne tikai ļoti pozitīvi novērtē darbu, kas paveikts pēdējā gada laikā. Tēla vizuālās pārmaiņas, jaunu raidījumu ieviešana, muzikālā satura pilnveidošana un komunikācijas ar klausītājiem attīstīšana – tie ir tikai redzamākie mūsu komandas darbi. Ļoti liels prieks par komandas darbu un pateicamies klausītājiem par novērtējumu.”

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay