Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās – šovakar Ventspilī

0
148

Trešdien, 2.oktobra vakarā, plkst.19 uz teātra nama Jūras vārti skatuves varēs izbaudīt leģendārā trimdas latviešu ansambļa Čikāgas piecīši jaunības laika atainojumu muzikālā izrādē, informēja Kurzemes filharmonijā.

Izrāde veidota kā muzikāla vīzija, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti rāda to, kādi bija un varēja būt Čikāgas piecīši, kad viņi uzsāka savu muzikālo darbību. Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas Čikāgas piecīšu piedzīvojumi un Čikāgas piecīšu populārākās dziesmas.

Daudz dziesmu ir foklorizējušās un joprojām skan kopīgās sadziedāšanās reizēs – Līgo, māmiņ!, Es redzēju bāleliņu, Ir septiņi no rīta un daudzas citas. Daudzi varbūt nemaz nezin, ka Vecpiebalgas ūdensrozes arī ir Alberta Legzdiņa dziesma, kā arī jestrās Mans brāļa dārzs, Kurpniekzeļļi, Hei laili, Made in Latvia un neskaitāmas citas dziesmas.

Šogad aprit 30 gadi kopš Čikāgas piecīšu atgriešanās Latvijā 1989.gadā ar slaveno koncertu Mežaparka estrādē.

Izrādes režisors Valdis Lūriņš, lomās – Mārtiņš Egliens , Mārtiņš Brūveris , Ieva Sutugova, Inita Sondore vai  Ginta Krievkalna, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis. Īpašā viešņa  – Lorija Vuda.

02.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto