Ventspils teātra namā Jūras vārti nākamnedēļ, 18.oktobrī, viesosies Daugavpils teātris, kas viesizrādē izrādīs Dž.Dž.Džilindžera režisēto iestudējumu Iemīlējās muļķis muļķītē

Tā ir liriska komēdija, kuru teātra kritiķe Silvija Radzobe raksturojusi kā “vienlīdz lielu panākumu kā Daugavpils teātrim, tā Džilindžeram, kurš radījis vienu no savām pēdējo gadu labākajām izrādēm – cilvēciski siltu un skumju.” Iestudējuma pamatā ir Vācijā dzīvojoša krievu dramaturga Sergeja Rubes luga Žuljeta Ilmāra Šlāpina tulkojumā. Luga vēsta par diviem neveiksminiekiem, kurus liktenis savedis kopā. Džuljeta ir naiva muļķīte, kura visā raugās ar mīlestības pilnām acīm, bet viņa nevienam nav vajadzīga. Pat savai ģimenei. Rahmanovs ir cinisks burvju mākslinieks, kurš ir vīlies savā dzīvē un bezjēdzīgi pavada savas dienas apmuļķojot cilvēkus. Šīs divas pasaules saduras, un abu dzīve neatgriezeniski mainās.

Šī izrāde kļuva par nozīmīgu notikumu Daugavpils teātra aktrisei Zandai Mankopai, kurai Džuljetas loma bija pirmā titulloma un vainagojās ar Spēlmaņu nakts balvu kā gada jaunai skatuves māksliniecei. Otras titullomas izpildītājs ir Andris Bulis.

Izrādes scenogrāfs ir mākslinieks Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko. Lomās: Zanda Mankopa, Andris Bulis, Māris Korsiets, Ritvars Gailums, Līga Ivanova, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Inese Ivulāne – Mežale, Nikolajs Gedzjuns, Egils Viļumovs, Maija Korkliša.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Daugavpils teātra publicitātes foto