Jau pēc nedaudz vairāk kā nedēļas sāksies klasiskās mūzikas festivāls ŠALC, kura koncerti izskanēs vairākās Latvijas pilsētās. Viens no koncertiem notiks arī Ventspilī, teātra namā Jūras vārti, un tas notiks 19.jūlija vakarā, informē festivāla rīkotāji.

Festivāla programmā iekļauti kamermūzikas koncerti, meistarklases jaunajiem mūziķiem un simfoniskās mūzikas programma, ko 19. jūlijā Ventspilī, 20. jūlijā Liepājā un 22. jūlijā Cēsīs atskaņos Latvijas labāko instrumentālistu veidots festivāla orķestris publikas iemīļotā izcilā maestro Karela Marka Šišona vadībā. Festivāla īpašā viešņa būs pasaulslavenā Latvijas dziedātāja Marina Rebeka, kura ar spožiem panākumiem uzstājas pasaules lielākajos opernamos.

Ventspilī skanēs viens no festivāla noslēguma koncertiem Salut d’Amour. Latvijas festivāla orķestris Karela Marka Šišona vadībā atskaņos Riharda Vāgnera operas Rienci majestātisko uvertīru un bezgala valdzinošo, populāro, dramatisko un maigo mūziku no Sergeja Prokofjeva baleta Romeo un Džuljeta. Koncertā piedalīsies Marina Rebeka, un viņas sniegumā dzirdēsim Vēstules skatu no Pētera Čaikovska operas Jevgeņijs Oņegins un citus izcilus operu fragmentus. Koncerta īpašais brīdis – valsts simtgades godinājums ar Jāņa Mediņa slaveno Āriju no Trešās orķestra svītas. Šo latviešu simfoniskās mūzikas simbolu jaunā veidolā licis pieredzējušais Liepājas diriģents un aranžētājs Jēkabs Ozoliņš – starp orķestra instrumentiem viņš ieaudis vokalīzi sievietes balsij, un jaunās versijas pirmatskaņotājas gods būs Marinai Rebekai, stāsta festivāla rīkotāji.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA