Trešdienas vakarā plkst.19 Pārventas bibliotēkā izskanēs kārtējais kamermūzikas koncerts, kurā šoreiz uzstāsies Latvian Sound Quartet, informē bibliotēka.

Kameransamblim ir piecu gadu ilga vēsture. Tajā muzicē Jana Zeļenska (oboja), Līva Plociņa (vijole), Māra Botmane (čells) un Roksana Tarvide (klavieres).

Mūziķes sagatavojušas daudzveidīgu programmu, kurā galvenā loma atvēlēta īpaši ansamblim sacerēti latviešu mūziķu darbi. Pirmo reizi kameransambļa pastāvēšanas vēsturē vienā programmā tiks sagatavoti visi Latvian Sound Quartet veltītie opusi, kuri tapa ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Kvartets ieguvis augstus apbalvojumus dažādos konkursos, iestudējis daudzas kamermūzikas programmas, sākot no Vīnes klasikas līdz mūsdienu latviešu mūzikai. Interese par laikmetīgo mūziku apvieno ansambļa biedrus, tādēļ ir izveidojusies cieša sadarbība ar pašmāju komponistiem. Šo sadarbību pastiprina arī fakts, ka kvarteta instrumentu sastāvs ir ļoti rets, līdz ar to līdz šim orģinālskaņdarbu bija ļoti maz, teikts koncerta anotācijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto