Ventspils Izglītības pārvalde sadarbībā ar Ventspils Augstskolu pirmo (VeA) reizi Latvijā vidusskolēniem piedāvā vēl nebijušu nodarbību ciklu – jauno tulkotāju skolu. Nodarbības notiks reizi mēnesī un tās vadīs pieredzējuši VeA pasniedzēji un praktizējoši tulki-tulkotāji, informēja Ventspils Izglītības pārvaldes pārstāve Elīna Ērkšķe.

Kā skaidroja Ērkšķe, tulkotāju skolas nodarbības paredzētas gan Ventspils, gan citu pilsētu skolu 10.-12.klašu skolēniem, kas interesējas par svešvalodu apguvi un vēlas padziļināt savas zināšanas un prasmes, kā arī tiem, kas vēlas savu nākotni saistīt ar tulkošanu.

Kā skaidro Ventspils Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Inguna Rudēvica, jau vairākus gadus Ventspils vidusskolēniem ir iespējams mācīties jauno biologu, ķīmiķu un fiziķu skolās, tagad tāda veidota arī valodu jomā.

VeA Tulkošanas studiju fakultātes dekāns Guntars Dreijers skaidro, ka tulkošana ir svarīga tautsaimniecības nozare un tai ir liela nozīme daudzvalodīgajā un daudzkultūru Eiropas Savienībā. “Tulkošana veicina saprašanos starp tautām, informācijas apriti un nostiprina kontaktus starp uzņēmumiem. Mēdz teikt, ka tā ir salīdzināma ar eksaktu mākslu, tāpēc tulkošana ir piemērota plašam interesentu lokam,” norāda Dreijers.

Kopumā Jauno Tulkotāju skolu varēs apmeklēt 30 skolēni.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA