BK Ventspils trešdien pietrūka tikai četri punkti, lai iekļūtu FIBA Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā. Ventspilnieki astotdaļfināla atbildes mačā viesos ar 65:70 zaudēja Turcijas klubam Pinar Karsiyaka, divu spēļu summā piekāpjoties ar 143:146.

Teju visu mača laiku vadībā atradās mājinieki, bet ventspilniekiem vien pāris reizes izvirzoties priekšgalā tikai pirmajā ceturtdaļā. Pārāk tālu Latvijas čempioni saviem pretiniekiem gan neļāva atrauties un pirmo puslaiku noslēdza ar piecu punktu deficītu (31:36). Otrais puslaiks arī iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet pēc tam turki veica izrāvienu un noslēdzošo ceturksni iesāka jau ar 13 punktu pārsvaru – 53:40.

Ventspils gan nepadevās un noslēdzošajā ceturtdaļā veica pakāpenisku atspēlēšanos. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Džonsons ar divpunktu metienu panāca vairs tikai 61:63, kas tobrīd nozīmēja neizšķirtu divu maču summā. Divu punktu pārsvars Izmiras klubam saglabājās līdz pat pēdējai minūtei, bet 23 sekundes līdz beigām mājinieki savu pārsvaru ar diviem “sodiņiem” palielināja līdz četriem punktiem (67:63).

10 sekundes vēlāk Džonsons pamanījās netrāpīt abus soda metienus, bet pēc tam ventspilniekiem no neveiksmes izglābties tā arī neizdevās, jo pēc tam trīs sekundes pirms beigām, rezultātam esot 65:70, viņš atkal netrāpīja abus “sodiņus”.

Džonsons ar 16 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs Ventspils komandā. Viņam arī deviņas rezultatīvas piespēles.

Līdz ar to Ventspils komandai Eiropas kausu sezona ir beigusies un turpinājumā atliek cīņa par Latvijas – Igaunijas basketbola līgas čempionu titulu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay