BK Ventspils basketbolisti trešdienas vakarā sāka FIBA Čempionu līgas jaunās sezonas pamatturnīru ar smagu zaudējumu savā laukumā, kurā ar 78:99 kapitulēja Polijas čempionvienībai Vloclavekas Anwil.

Ventspilniekus sagaidīja grūts uzdevums, jo pašlaik komandu nomoka nopietna savainojumu problēma. Traumas ārstē Ronalds Zaķis un Jānis Antrops, turklāt pēdējais pleca traumas dēļ nevarēs spēlēt ilgu laiku. Tāpat no traumas vēl nav pilnībā atlabis Jānis Bērziņš un Lauris Blaus.

Viesi jau spēles pirmajā minūtē ieguva vadību ar 5:0, bet līdz ceturtdaļas vidum Ventspilij pretinieku pārsvaru izdevās sadeldēt līdz diviem punktiem. Tiesa, pēc tam sekoja deviņu punktu izrāviens pretinieku izpildījumā, bet spēles pirmais nogrieznis tika zaudēts ar rezultātu 14:31. Otrās ceturtdaļas trešajā minūtē viesu handikaps sasniedza jau 20 punktu robežu (36:16). Arī ceturtdaļas turpinājumā laukuma saimniekiem neizdevās apturēt pretinieku uzbrukumus un pirmais puslaiks tika zaudēts ar 33:57.

Otrā puslaika ievadā BK Ventspils basketbolisti pārņēma iniciatīvi un pakāpeniski deldēja pretinieku pārsvaru, samazinot to līdz 15 punktiem (47:62). Tiesa, trešās ceturtdaļas otrajā pusē labāki atkal bija viesi, Ventspilij pirms ceturtā ceturkšņa atrodoties iedzinējos ar 54:75. Mača noslēdzošajā nogrieznī Ventspilij neizdevās paveikt brīnumu un atspēlēties, kā rezultātā FIBA Čempionu līgas sezona tika iesākta ar smagu zaudējumu 78:99.

Ventspilnieku rindās labākais ar 21 punktu bija Džonatans Arledžs, bet 16 punktus sakrāja Rihards Lomažs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA