BK Ventspils uzvar Ogrē un 18.reizi iekļūst LBL finālā

1137

Pirmdienas vakarā ceturto spēli Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijā aizvadīja BK Ventspils, kas cīņā par vietu finālā sacentās ar sīksto Ogres komandu. Ventspilniekiem pēdējā ceturtdaļā izdevās iekrāt lielu pārsvaru, taču to gandrīz izsēja. Tomēr galarezultātā uzvara ar 81:79 un visā sērijā ar 3-1.

Savās mājās Ventspils komanda spēlējusi ļoti veiksmīgi visas sezonas garumā, taču ogrēnieši ir bijuši sarežģīti pretinieki arī regulārajā sezonā. Tieši Ogres komanda sarūpēja ventspilniekiem pirmo zaudējumu regulārajā čempionātā, pārtraucot garu uzvaru sēriju. Arī LBL pusfinālā pirmajā mājas spēlē Ogre nodemonstrēja spēcīgu spēli aizsardzībā un uzvarēja.

Šoreiz ogrēniešiem ne tik labi vairs veicās metienu realizācijā, jo īpaši ar trejačiem, tāpat arī spēles temps bija gausāks. Tas bija izdevīgāk ventsilniekiem, kuri spēles otrajā daļā pamazām krāja pārsvaru savā labā. Labs pamats uzvarai tika ielikts pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad viesi ieguva 17 punktu pārsvaru (76:59). Tiesa, ogrēnieši nepadevās un līdz spēles beigām pat atjaunoja intrigu, taču Ventspils nosargāja uzvaru – 81:79.

Līdz ar to finālā atkal klasika – BK Ventspils pret VEF Rīga. Abas komandas tiksies finālā septīto reizi pēdējo astoņu gadu laikā. Pašreizējā bilance gan ir ievērojami labāka rīdziniekiem – 5:1. Iepriekšējo reizi par čempioniem ventspilnieki kļuva 2014.gadā. BK Ventspils jau 18. reizi spēlēs Latvijas čempionāta finālā, kas ir absolūts čempionāta rekords, ko tik drīz diez vai kāds pārspēs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA