Negaidīti pārliecinošu uzvaru Latvijas – Igaunijas basketbola līgas čempionāta spēlē svinēja pašreizējie čempioni BK Ventspils, kas viesos ar 95:77 apspēlēja novājināto Tallinas Kalev/Cramo, kuru stūrē bijušie ventspilnieki Roberts Štelmahers un Akselis Vairogs.

Igaunijas kluba basketbolisti bija vadībā vien spēles pirmajās minūtēs un pēc tam uz īsu brīdi otrās ceturtdaļas ievadā. Pirmo ceturtdaļu savā labā izdevās noslēgt ventspilniekiem (23:21), bet pēc pirmā puslaika viesiem piederēja jau 15 punktu handikaps (52:37).

Spēles turpinājumā ventspilnieki pilnībā dominēja, mājiniekiem neļaujot pietuvoties tuvāk par septiņiem punktiem. Turklāt ventspilnieki brīvi saimniekoja zem abiem groziem, kopumā savācot 39 atlēkušās bumbas, kamēr mājinieki – par 13 mazāk. Bija arī precīzāki gan metienos no spēles, gan tālmetienos.

Ventspilnieku rindās rezultatīvākie spēlētāji bija Jānis Kaufmanis ar 18 punktiem, kā arī Mārcis Vītols un Timotijs Šorts, kuri sakrāja pa 13 punktiem.

Ventspilij šis bija 12.panākums 17 spēlēs, kamēr Tallinas klubs piedzīvoja vien trešo zaudējumu 17 spēlēs.

15.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LIBL