Neizšķirts lielajā Kurzemes derbijā Ventspilī

0
399

Svētdien jau 82.reizi notikušajā Kurzemes derbijā futbolā FK Ventspils savā laukumā uzņēma principiālos pretiniekus Liepāja/Mogo. Latvijas futbola virslīgas čempionāta trešās kārtas spēle noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 1:1.

Šī bija pirmā spēle sezonā centrālajā stadionā uz dabīgā zālāja seguma. Stadiona apsaimniekotāji bija paguvuši sagatavot augstas klases zālāja segumu tieši uz Kurzemes derbiju. Pateicoties inovatīvām un pasaulē modernākajām tendencēm, Ventspils futbola stadionā ik gadu jau agrā pavasarī ir sagatavots Latvijā augstākās klases dabīgais segums. To īpaši novērtē paši futbolisti.

Spēles pirmā puslaika ievadā daudz aktīvāki bija ventspilnieki, kuriem piederēja būtisks pārsvars. To gan neizdevās pārvērst vārtu guvumā. Vēl vairāk, mājiniekiem neizdevās neviens sitiens vārtu rāmī. Lai gan liepājnieki puslaika otrajā pusē prata aktivitāti pavērst jau savā labā, tomēr arī viņiem līdz vārtu gūšanas momentiem tikt neizdevās.

Otrais puslaiks jau pagāja daudz aktīvākā gultnē. Abas komandas centās aktīvi uzbrukt, arī emocijas kļuva izteiktākas. Pirmais lielais pavērsiens notika 58.minūtē kad savā soda laukumā pārkāpumu izdarīja Rečickis, par ko saņēma brīdinājumu. Viņš nogāza Kristianu Damianu Toresu, līdz ar to uz mājinieku vārtiem nozīmē 11 m soda sitienu. To precīzi realizēja Jānis Ikaunieks, ieraidot bumbu zem vārtu pārlikņa.

Ventspilnieki ļoti centās atspēlēties. Ļoti tuvu viņi bija spēles 71.minūtē, kad pēc lieliskas saspēles spēcīgu raidījumu izdarīja Adeleke Akinjemi, tomēr viņa sistā bumba trāpīja pa vārtu tālo stabu. Izlīdzinājumu izdevās panākt spēles 76.minūtē. Netālu no soda laukuma līnijas tika fiksēts pārkāpums. Soda sitienu izdarīja Pintu Fortess, kurš ar skaistu sitienu ieraidīja bumbu vārtu tuvējā augšējā stūrī – 1:1. Spēles atlikušajā laikā bija vēl pāris vārtu gūšanas iespējas, vienā no tām ļoti viltīgu sitienu izdarīja Artūrs Karašausks, kuru ventspilnieku vārtsargs spēja atvairīt tikai ar lielām grūtībām.

Kurzemes komandas virslīgā kopš 1997.gada spēkojušās 82.reizes. Šajos mačos 31 uzvaru izcīnījuši liepājnieki, bet ventspilnieki uzvarējuši 24 mačos. 27 reizes spēle noslēgusies neizšķirti. Liepājnieki bijuši arī rezultatīvāki, gūstot kopumā 105 vārtus, kamēr FK Ventspils – 89.

Pēc trešās kārtas spēlēm līderi ar deviņiem punktiem ir RFS, kam ar septiņiem punktiem seko liepājnieki un ventspilnieki. Ceturtie ar sešiem punktiem ir čempioni Jūrmalas Spartaks. Tieši pret jūrmalniekiem jāaizvada nākamā spēle, kas notiks 22.aprīlī Jūrmalā. Nākamā mājas spēle notiks 29.aprīlī pret Riga FC.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils