Pērnā gada Ventspils labākie sportisti – Koha un Lasmanis

0
99

Par aizvadītā gada labākajiem Ventspils sportistiem atzīti svarcēlāja Rebeka Koha un 3×3 basketbolists Kārlis Pauls Lasmanis, noskaidrojās ceturtdienas vakarā notikušajā Gada atzinības sportā 2019 pasniegšanas ceremonijā.

Koha ir pagājušā gada Eiropas pieaugušo un Eiropas U-23 čempionāta svarcelšanā uzvarētāja, bet pasaules čempionātā svarcelšanā izcīnīja astoto vietu, pasaules reitingā esot sestajā vietā.

Savukārt Lasmanis Latvijas 3×3 basketbola izlases sastāvā Pasaules kausā izcīnīja sudraba medaļu, izcīnīja trīs uzvaras sacensību seriāla World Tour posmos Dohā, Prāgā un Džidā. Sezonas laikā bija sasniedzis pirmo vietu FIBA 3×3 individuālajā ranga tabulā.

Labākais treneris – svarcēlāju treneru duets Eduards Andruškevičs un Viktors Ščerbatihs.

Par gada labāko komandu atzīts BK Ventspils, kas triumfēja Latvijas – Igaunijas basketbola līgā, bet Latvijas čempionātu noslēdza ar sudraba godalgām.

Paraugs sportā – garo distanču skrējējs Aigars Matisons, bet gada cerība – svarcēlāja Daniela Ivanova, kas Eiropas U-17 čempionātā ar jaunu personisko rekordu izcīnīja zelta medaļu, bet Eiropas  junioru čempionātā bija astotā labālā. Viņai arī tituls Latvijas Jaunatnes olimpiādē.

Gada seniors – vieglatlēts Valdis Cela. Savukārt balvu par mūža ieguldījumu sportā saņēma Mārīte Strūģe – Ilggadēja Sporta skolas Spars direktora vietniece mācību darbā, šobrīd sporta metodiķe, kura vienmēr strādājusi sportam un mācījusi to darīt citiem.

Visbeidzot nominācijā par ventspilnieku simpātiju sportā, kurās balvas ieguvēju noteica paši ventspilnieki, uzvarēja Andris Valerts – Ventspils Maratona kluba vadītājs. Aktīvi piedalās daudzpusīgu sporta pasākumu organizēšanā Ventspils pilsētā.

 

Pasākumā Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers pasniedza pateicības trīs cilvēkiem: Ventspils Kērlinga kluba vadītājai Ingai Apmanei, kura Ventspilī regulāri organizē starptautiskas sacensības un pievērš Ventspils jauniešus kērlinga spēlei, Ērikam Fogelim, kurš visās Latvijas mototrasēs komentējis sacensības jau kopš 1987.gada, un sporta ārstam Egīlam Dzērvem, ura aprūpē ir ne tikai sporta skolas Spars un Olimpiskā centra Ventspils sportisti, bet arī ikviena ventspilnieka veselība.

24.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Rebekas Kohas profils Instagram