Ventspils un Latvijas sporta lepnums – svarcēlājs Artūrs Plēsnieks triumfāli atgriezies lielākajās sacensībās. Izlaidis teju pusotru gadu traumas dēļ, Plēsnieks teicami sagatavojās savam galvenajam mērķim – pasaules čempionātam. ASV notikušajās sacensībās Plēsnieks svara kategorijā līdz 105 kg izcīnīja sudraba medaļu, kas ir viņa karjeras spožākais panākums.

Plēsnieks, kurš iepriekš pasaules čempionātā tika pie bronzas godalgas, šoreiz raušanā tika galā ar 180 kg smagu svara stieni, kas bija ceturtais labākais rezultāts. Grūšanā viņš pacēla 222 kg un summā sakrāja 402 kg. Kopumā Plēsnieka rēķinā divas sudraba medaļas – summā un par otro vietu grūšanā.

Par diviem kilogramiem vairāk pacēla irānis Ali Hešemi, kurš summā sakrāja 404 kg (183 kg + 221 kg). Bronzas medaļa tika uzbekam Ivanam Jefremovam – 399 kg (182 kg + 217 kg).

Sacensības latvietim iesākās ne tā kā cerēts, jo raušanā viņš pirmajā mēģinājumā nepievarēja 176 kilogrammu smagu stieni, tomēr ar otro piegājienu to paveica, bet trešajā mēģinājumā virs galvas dabūja arī 180 kilogramus.

Līderis pēc raušanas ar 183 kilogramiem bija Hešemi, kamēr Jefremovs un ekvadorietis Horhe Davids Arojo pacēla pa 181 kilogramam.

Savukārt grūšanā Plēsnieks vispirms pacēla 217 kilogramus, tad nespēja tikt galā ar 221 kilogramu smagu, bet pēdējā piegājienā, ejot uz visu banku un piesakot 222 kilogramus, viņš ar to tika galā, izcīnot gan mazo sudraba medaļu grūšanā, gan esot otrais arī sacensību summā.

Latvijas svarcēlājiem šīs bija ļoti veiksmīgas pasaules meistarsacīkstes, jo iepriekš svara kategorijā līdz 58 kg bronzas medaļu izcīnīja ventspilniece Rebeka Koha, iegūstot savu pirmo medaļu pasaules čempionātā pieaugušo konkurencē.

Plēsnieks un Koha bija divi vienīgie Latvijas pārstāvji pasaules čempionātā.

Savulaik par pasaules čempionu svarā virs 105 kilogramiem kļuva Viktors Ščerbatihs, kuram tas izdevās 2007.gadā, kā arī viņš trīs reizes kļuva par bronzas medaļas ieguvēju. Tāpat Ščerbatihs 2004.gadā Atēnās izcīnīja olimpisko vicečempionu titulu, bet 2008.gadā Pekinā ieguva Olimpiādes bronzu. Pašlaik Ščerbatihs ir sava bijušā trenera Eduarda Andruškeviča palīgs un kopīgiem spēkiem trenē abus Ventspils sporta lepnumus Kohu un Plēsnieku.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: EPA/LETA