Ventspils hokeja klubs HK VENTA 2002 svinējuši pagaidām pārliecinošāko uzvaru Junioru attīstības hokeja līgas (JAHL) debijas sezonā, kurā svētdien viesos ar 5:1 pārspēja Valmieras hokeja klubu.

Spēles pirmajā trešdaļā ritēja līdzīga cīņa, tomēr, neskatoties uz skaitliskā vairākuma iespējām, ventspilniekiem vēl neizdevās atklāt rezultātu. Līdz tam bija jāpagaida, kad otrā perioda sestajā minūtē skaitliskajā vairākumā ar precīzu metienu izcēlās Edgars Cgojevs. Interesanti, ka šajā vārtu guvumā rezultativitātes punktu par piespēli nopelnīja vārtsargs Alens Bergmanis.

Komfortablo rezultātu 3:0 ventspilnieki panāca spēles pēdējā perioda sākumā, kad 46.minūtē Valērijs Puškarevs ieraidīja valmieriešu vārtos trešo ripu. Sausā palikt Bergmanim neizdevās, jo 51.minūtē Elvis Krūze viņu pārspēja. Tomēr tā bija vienīgā reize mačā, kad kapitulēja ventspilnieku vārtsargs. Ventspils hokejisti tikmēr vēl divas reizes sarūgtināja mājinieku vārtsargus. Vispirms 53.minūtes pēdējā sekundē skaitlisko vairākumu realizēja Ralfs Brasls, bet četras minūtes pirms pamatlaika beigām Puškarevs guva savus otros vārtus un uzstādīja spēles galarezultātu ar 5:1.

Cgojevs šajā spēlē sakrāja trīs punktus, jo ar rezultatīvām piespēlēm piedalījās vēl divu vārtu guvumos. Divas precīzas piespēles Jāņa Goluboviča rēķinā.

Jāatzīmē, ka Cgojevs līdzšinējās četrās spēlēs jau iekrājis 10 (4+6) punktus, kas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā viņu ierindo otrajā vietā. Līderis ar 13 (1+12) punktiem ir daugavpilietis Artūrs Kuzmenkovs.

Kopvērtējumā līderi ar deviņiem punktiem četrās spēlēs ir VENTA 2002. Tikpat punkti, taču viena spēle mazāk ir Daugavpils Dinaburg, kuri uzvarējuši tīrajā laikā visās trīs spēlēs. Seši punkti trīs spēlēs ir Pārdaugavai, ar kuru ventspilniekiem paredzēta nākamā spēle. Tā notiks svētdien Rīgā. Mājās ventspilniekus atkal redzēsim vien 14.oktobrī, kad VENTA 2002 savā laukumā uzņems Zemgale Juniors.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: HK VENTA 2002