Ventspils hokeja jaunais sākums

0
496

Šā brīža pasaulē ļoti daudz nozīmē laiks. Bērniem un jauniešiem daudz laika aizņem vērtīgas lietas – mācības, pulciņi, sports, bet tajā pašā laikā arī tādas blakus lietas kā datorspēles, sociālie tīkli u. tml. Bieži vien viena lieta traucē otrai, tāpēc bērni un jaunieši ir izvēles priekšā, kas svarīgāks, mācīties, trenēties vai atpūsties. Valsts un vecāki noteikti vēlētos, lai vairāk laika tiktu pievērsts mācībām un fiziskai attīstībai. Tieši tāpēc ir svarīgi atrast laiku visam – mācībām, treniņiem un atpūtai. Lai tas izdotos, vajadzīga efektīva plānošana un ieinteresēto pušu produktīva sadarbība.

Pagājušā gada nogalē nacionālās sporta bāzes statusu ieguvusī Ventspils ledus halle atzīmēja savu pilngadību. Savukārt Ventspils bērnu un jauniešu hokeja dzīves līdzšinējais organizators hokeja klubs VENTA 2002 savu kārtējo panākumu: Baltkrievijas atklātā čempionāta U-18 un divkārtējā Latvijas 1. līgas čempiona tituliem tika pievienota Ventspils sporta pati vērtīgākā balva – Ventspils simpātija sportā.

HK VENTA 2002 ir paveikusi škietami neiespējamo, proti, izveidojusi gandrīz pilnu Ventspils bērnu un jauniešu hokeja piramīdu. Ir atlicis hokeja sistēmu papildināt ar Latvijas vīrslīgā spēlējošu universitātes līmeņa komandu, pieņemt darbā profesionālu hokeja dzīves vadītāju un radīt konkurētspējīgāku sistēmu augstas klases treneru un spēlētāju piesaistes nodrošināšanai.

Domāju, piekritīsiet, ventspilnieki jau sen kā pelnījuši Optibet hokeja līgā spēlējošu universitātes līmeņa komandu un daudz pārdomātāku, kvalitatīvāku bērnu un jauniešu hokeja attīstību.

Mums, līdzšinējiem Ventspils bērnu un jauniešu hokeja dzīves organizatoriem jau labu laiku ir skaidrs – turpmākā šī sporta veida kvalitatīva attīstības nodrošināšana HK VENTA 2002 ietvarā vairs nav iespējama:
• nodokļu politikas izmaiņu rezultātā vairs nav iespējams piesaistīt būtisku komercuzņēmumu finansējumu;
• lai pretendētu uz valsts finansējumu, ir nepieciešams valstiskā līmenī licencēt sporta veida attīstības programmu un dibināt Ventspils hokeja skolu;
• struktūras lielums pieprasa citu pārvaldes sistēmu ar pašvaldības iesaisti, profesionālu sistēmas vadītāju un daudz kvalitatīvāku treniņu-mācību-spēļu procesa nodrošināšanu.

Ventspils hokeja attīstības vārdā HK VENTA 2002 uzrunāja Ventspils pilsētas domes un Latvijas Hokeja federācijas (LHF) amatpersonas. LHF ir piekritusi iesaistīties jaunas Ventspils hokeja struktūras pārvaldē, kurā kopā ar HK VENTA 2002 būtu gatava palīdzēt Ventspils pilsētas pašvaldībai un SIA Olimpiskais centrs Ventspils nodrošināt Ventspils hokejam jaunas iespējas.

Tagad viss atkarīgs no Ventspils pašvaldības, kurai jāuzņemas iniciatīva, līdz marta beigām jāvienojas ar treneriem par turpmāko sadarbību, jānodibina jauns juridisks veidojums un jāpieņem darbā tā vadītājs, lai līdz šā pavasara beigām varētu no HK VENTA 2002 pārņemt visas līdz šim HK VENTA 2002 pildītās Ventspils bērnu un jauniešu hokeja funkcijas

Nav šaubu – darbā iesaistot pašvaldības sporta, finanšu un juridiskās jomas speciālistus, Ventspils pašvaldībai viss izdosies un mēs jau vistuvākajā laikā tiksim iepazīstināti ar jauno Ventspils hokeja sistēmu, tās vadītāju, treneru korpusu, 2019./2020. sezonas komandām un to materiāli tehnisko nodrošinājumu.

HK VENTA 2002 pateicas Ventspils pilsētas domei par līdzšinējo atbalstu un vēl veiksmi turpmākā Ventspils hokeja attīstībā un cer, ka jaunās struktūras pārvaldē no Ventspils pašvaldības puses tiks deleģēts visaugstākā līmeņa vadības pārstāvis.

HK VENTA 2002 nekur nepazudīs, tā turpinās iesaistīties Ventspils hokeja dzīves organizēšanā – ja būs nepieciešams, sniegs padomus jaunajai hokeja struktūrai un sekos līdzi Ventspils hokeja turpmākai attīstībai.

Par līdz šim sasniegto, sakām paldies visiem līdzšinējiem labvēļiem, spēlētājiem, vecākiem.

Treneriem: Oļegam Sorokinam (kluba organizators, valdes loceklis, pārvaldes balsts); Robertam Grosbergam; Normundam Lācim; Uldim Ķierpem; Jurģim Bērtiņam; Mikam Golubovičam; Jurim Klodānam; Helmutam Eglītim; Mārim Ziediņam; Raivim Rakickim; Renāram Namiķim; Nikolajam Grebņovam; Jānim Golubovičam; Vladislavam Dobreņkijam; Jānim Svitiņam; Aigaram Bergsonam; Miķelim Pāvilsonam; Kristeram Bergmanim; Guntim Pujātam. Medicīnas balstiem: Egīlam Dzērvem, Janai Kuģeniecei, Ģirtam Siliņam. Labajiem “gariņiem”: Ingunai Zvingulei, Violetai Pauliņai, ledus vīriem, dežurantēm, slidu speciālistam Aivaram Dukātam un visiem nenosauktajiem. Paldies Jums!

Izglītībai un sportam jāiet roku rokā – tā ir valstiska domāšana, domāšana ar nākotnē vērstu skatu. Ventspils ir ideāla šādas filozofijas realizācijas vieta, tāpēc ar mierīgu sirdi nododam augsti pacelto Ventspils hokeja karogu Ventspils pašvaldībai.

Autors: HK VENTA 2002 VALDE / FOTO: HK VENTA 2002