Eiropas Parlamenta deputāts, Attīstībai/Par premjera amata kandidāts Artis Pabriks nākamajā Saeimā nevēlētos sadarboties ar populistiem, jo tie nav tikai tīri populisti, bet aiz viņiem stāvot gan Kremļa, gan vietējo oligarhu nauda.

Pabriks šorīt intervijā Latvijas Radio apgalvoja, ka Attīstībai/Par īsti neesot domājusi, ko darīt, ja populisti iegūs parlamentā tik būtisku ietekmi, ka bez viņiem valdību izveidot nav iespējams, tomēr viņš par sadarbības iespējām esot visai skeptisks.

Šobrīd ir divi izaicinājumi, ar kuriem līdz šim neizdevās tikt galā – kaimiņš austrumos un “iekšējais kaimiņš”, jo pieaug populisms un redzams, ka pēc cīņas ar oligarhiem tie paši vecie līderi, kuri mēģināja dominēt ar naudu Latvijas politikā, atraduši veidu, kā Latvijas vidi mainīt, un ar to “neesam tikuši galā”.

Politiķis paziņoja, ka Attīstībai/Par noteikti neiešot kopā ar partijām Saskaņa un Latvijas Krievu savienība.

Pabriks cer, ka Attīstībai/Par pēc vēlēšanām būs lielākais centriskais spēks Saeimā, kas pulcēs vēlētājus, kas agrāk balsojuši par tādām partijām kā Latvijas ceļš, Tautas partija, Vienotība u.tml.

Cilvēki politikā neejot partijas dēļ, bet gan lai kaut ko izdarītu valsts labā, un cilvēki, kas ilgstoši darbojas politikā, ne tikai Latvijā, bet arī citur nereti bijuši dažādās partijās, sacīja Pabriks.

Viņš arī sacīja, ka pārmetumi par partiju maiņu ir nevietā un izskan tad, kad kāds “cenšas oponentam piekasīties un neko citu atrast nevar”. “Mēs neejam politikā partijas dēļ, bet valsts dēļ, partija ir līdzeklis īstenot mērķus,” teica Pabriks.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA