Latvijas attīstības un panākumu atslēga ir kvalitatīva izglītība, tāpēc drosme pieņemt lēmumus un īstenot pārmaiņas, ko mēs apzināti izvēlamies mūsu bērnu nākotnes vārdā, noteiks mūsu valsts attīstību. Tā piektdien Latvijas Pašvaldību savienības kongresā Daugavpilī sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Mēs redzam, bet izliekamies nemanām, ka daudzās klasēs soli ir pustukši. Mēs nedrīkstam izlikties neredzam, ka skolēnu sniegums dažādās Latvijas skolās atšķiras pat veselas mācību gada vielas apjomā. Tas ir noziedzīgi pret bērniem, viņu nākotnes un Latvijas nākotnes iespējām,” uzsvēra Valsts prezidents. Viņš arī aicināja izvēlēties attīstību un iespējas arī tad, ja izvēles ir smagas, sarežģītas un pat sāpīgas.

Vienlaikus Valsts prezidents norādīja, ka ir jautājumi, kuru izlemšana iespējama tikai kopējā vietējās kopienas balsojumā. Un tieši šajos gadījumos pašvaldību referendumu ieviešana būtu risinājums, kas apliecinātu pašvaldību gatavību ieklausīties un sadzirdēt sava novada vai pilsētas iedzīvotāju viedokli ne tikai reizi četros gados.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA