Partija Vienotība pirmdien koalīcijas padomes sēdē nolēma pieprasīt Ministru prezidentam Mārim Kučinskim norobežoties no partijas Latvijai un Ventspilij valdes priekšsēdētāja un smagos noziegumos apsūdzētā, no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata atstādinātā Aivara Lemberga publiskajiem izteikumiem saistībā ar Skripaļu indēšanu Lielbritānijā.

Latvijas valdības apstiprinātā pozīcija visiem ir labi zināma – kategoriski nosodīt martā notikušo nervu indes – ķīmiskā ieroča izmantošanu Lielbritānijā, kas bija vērsts pret Krievijas pilsoņiem Sergeju un Jūliju Skripaļiem. Latvijas vārdā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir paudis, ka pilnībā atbalsta partnerus Lielbritānijā, atgādina Vienotība.

Vienotība izplatītajā paziņojumā pauž neizpratni par Lemberga publiski paustajiem izteikumiem, kad pagājušajā nedēļā klaji pauda Krievijai labvēlīgu situācijas interpretāciju, apšaubot Lielbritānijas nostāju, un bez jebkāda pamatojuma ir sasaistījis šo lietu ar situāciju Sīrijā.

Vienotībai šādi ZZS pārstāvja izteikumi un uzvedība kā Krievijas ietekmes aģentam nav pieņemami, aicinām ZZS beidzot skaidri definēt savu pozīciju par Latvijas piederību eiroatlantisko valstu blokam, kas ir mūsu valsts drošības un neatkarības garants,” uzsver partijas valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA