Akciju sabiedrībai Baltijas Ekspresis izdevies arī šī gada martā palielināt dzelzceļa kravu pārvadājumu apjomus Ventspils ostas virzienā. Martā kravu apgrozījums sasniedza kopumā 541 000 tonnu, kas ir par 11 000 tonnām jeb 2% vairāk nekā februārī. Salīdzinājumā ar šī gada janvāri, kad tika pārvadātas 470 000 tonnas kravas, kāpums ir pat par 15%. Tas apliecina, ka biedrībā Baltijas asociācija – Transports un loģistika (BATL) ietilpstošais uzņēmums AS Baltijas Ekspresis pagājušais ļoti veiksmīgais gads nav nejaušība, bet gan ilgtermiņa nākotnes redzējuma un mērķtiecīga darba rezultāts.

Ventspilnieks.lv jau vēstīja, ka pagājušajā gadā tika sasniegts lielā- kais kravu pārvadājumu apjoms AS Baltijas Ekspresis pastāvēšanas 20 gadu laikā – 7,1 mljoni tonnu, kāpināt apgrozījumu izdevās par 8,1 reizi. Šī gada pirmajos trijos mēnešos kopējais apgrozījums ir sasniedzis 1,541 miljonus tonnu, uzņēmums uz Ventspils ostu ir atvedis 392 piekrautus vilcienu sastāvus. Tas ir pozitīvi, ņemot vērā arvien saspringtāku situāciju kravu pārvadājumu jomā un tranzīta nozarē kopumā, kur vērojama īpaši sīva konkurence un cīņa par katru pārvadāto tonnu.

470 000 tonnu apgrozījumu janvārī AS Baltijas Ekspresis valdes priekšsēdētājs Māris Bremze vērtē kā piesardzīgu 2018. gada sākumu, tomēr tas bija par 9% vairāk nekā pērnā gada pēdējā mēnesī. “Piesardzīgi gan tādā nozīmē, ka 2017. gads iesākās diezgan iespaidīgi: pirmajā ceturksnī pārvadāto kravu apjoms salīdzinājumā ar 2016. gadu pieauga par 313%. Salīdzinājumam šī gada janvāra rezultāts atpalika no pagājušā gada pirmā mēneša par 54%,” norāda Bremze un paskaidro galveno tā iemeslu: “Šāds apgrozījuma sarukums pilnībā ir izskaidrojams ar Krievijas uzliktajiem ierobežojumiem kravu plūsmai uz Latvijas ostām.”

Baltijas ekspreša uzdevums būs turpināt tikpat efektīvi nodrošināt pārvadājumus Ventspils ostas termināļiem, neskatoties uz to, ka kravu pārvadājumu apjoma prognozes arī turpmāk būs piesardzīgas. Taču turpināsim strādāt pie jaunu kravu pārvadājumu produktu piedāvāšanas tirgus dalībniekiem. Baltijas Ekspresis ir cītīgi strādājis, ir arī vairākas iestrādnes šajā virzienā. Jāturpina neatlaidīgi strādāt, lai tās īstenotu dzīvē. Mums joprojām ir un būs labas izaugsmes iespējas, atliek tikai nepagurušiem strādāt. Esmu jau vairākkārt teicis, ka konkurence pārvadājumu tirgū ir milzīga, un šis fakts vienkārši neļauj samierināties ar sasniegto, bet turpināt iesākto bez jebkādām atlaidēm,” komentē uzņēmuma vadītājs M.Bremze.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA