Ventspils pilsētā reģistrētā bezdarba līmenis darbspējas vecumā noslīdējis līdz 4,0%, liecina pašvaldības publiskotā informācija, atsaucoties uz Nodarbinātības valsts aģentūras datiem. 

Lai gan nedēļas laikā bezdarbnieku rindas ir samazinājušās tikai par pieciem cilvēkiem, procentuāli attiecība ir noslīdējusi līdz vēsturiski zemākajam 4,0% līmenim. Pašlaik oficiāli reģistrēti bezdarbnieki pilsētā ir 869 personas.

Republikas mēroga pilsētu vidū zemākais bezdarba līmenis joprojām ir Valmierā (3,1%) un Rīgā (3,2%), seko Jelgava (3,5%) un Jūrmala (3,7%). Aiz Ventspils seko Jēkabpils (5,1%), Liepāja (6,1%), Daugavpils (7,2%) un Rēzekne (9,2%).

NVA Ventspils filiālē pašlaik ir 231 brīva vakance. Skaitliski visvairāk pieprasītās darba vietas ir specifiskās jomās: būvnieks (71), būvkonstrukciju montētājs (12), rokas lokmetinātājs (10), metāla konstrukciju atslēdznieks (10), metāla būvkonstrukciju montētājs (9), tāpat arī viesmīlis (12), mazumtirdzniecības veikala pārdevējs (9), bet Ventspils Augstskola joprojām meklē pētniekus un lektorus – kopumā pieejamas septiņas vakances.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA