Ventspils pilsētas domes kultūras projektu finansēšanas konkursa otrajā kārtā atbalstīti kopumā 11 projekti, no tiem četri saņēmuši maksimālo 1500 eiro atbalstu, informē pašvaldība.

Otrās kārtas konkursā tika iesniegti kopumā 20 dažādi projekti, to iesniedzēji bija galvenokārt nevalstiskās organizācijas, kultūras un izglītības iestādes, kā arī privātpersonas. Atbalstu saņēma 11 projekti, kopējā atbalsta summa ir 12 501 eiro.

Maksimālo 1500 eiro atbalstu saņēma četri projekti. Par neatņemamu un godājamu tradīciju vairāku gadu garumā ir izveidojies starptautiskais vokālistu konkurss par izcilās operdziedātājas Alīdas Vānes balvu. Tāpat arī Ventspils Kamermūzikas dienas, kas ik gadu pulcē pasaules klases mūziķus un piedāvā izcilu programmu. Šis notikums ir saņēmis trīskāršu maksimālo atbalstu – gan par atklāšanas koncertu Pārventas bibliotēkā, gan par koncertu Livonijas Ordeņa pils kapelā, gan par koncertu Jaunrades namā Meistars un mācekļi.

Klavieru kvarteta RIX kamermūzikas koncerts Pārventas bibliotēkā saņēmis 1176 eiro atbalstu, Ventspils vācu kultūras biedrības 15 gadu pasākumam piešķirti 1130 eiro, bet Jaunā gada karnevāla sarīkošanai – 1000 eiro.

Pārējie projekti saņēmuši zem 1000 eiro lielu atbalstu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay