Eirokomisāra amatam virzīs Valdi Dombrovski

0
135

Koalīcijas partijas pirmdien vienojušās, ka eirokomisāra amatam virzīs līdzšinējo Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski, kurš pārstāv Eiropas Parlamenta vēlēšanās uzvarējušo politisko spēku Jaunā Vienotība.

Kā ziņo aģentūra LETA, līdz šim Dombrovskim atbalstu pauda koalīcijas partneru vairākums, bet Jaunā konservatīvā partija un KPV LV bija pēdējie koalīcijas partneri, kuri vēl nebija publiski pauduši savu pozīciju jautājumā par Dombrovska virzīšanu uz eirokomisāra amatu.

Pēc sēdes JKP līderis Jānis Bordāns apliecināja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks atbalsta Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam. Savukārt Atis Zakatistovs atzina, ka KPV LV vilcinājusies ar lēmuma pieņemšanu, jo politiskais spēks “nepazina” Dombrovski.

“Partijas frakcija pieņēma lēmumu nevis atbalstīt Dombrovski eirokomisāra amatā, bet gan tā neiebilst viņa virzīšanai. Dombrovskis tikšanās laikā ar KPV LV demonstrēja kompetenci. Dombrovska pienesums Latvijai eirokomisāra amatā būs izcils,” pauda Zakatistovs. Vienlaikus politiķis piebilda, ka būtu labi, ja uz eirokomisāra amatu būtu pretendējuši vairāki kandidāti, nevis viens, raksta LETA.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja