Augsto tehnoloģiju uzņēmums AS HansaMatrix, kam viena no divām ražotnēm strādā Ventspils pilsētā, reģistrējis astoņas jaunas komercķīlas, ieķīlājot visu savu mantu, liecina Lursoft Klientu portfelī publicētā informācija.

Norādīts, ka HansaMatrix par labu SEB bankai ieķīlājis visu mantu, tajā skaitā arī piederošās uzņēmumu SIA HansaMatrix Ventspils, SIA HansaMatrix Innovation, kā arī SIA Campus Pārogre pamatkapitāla daļas.

Septiņas no jaunreģistrētajām komercķīlām nodrošina starp HansaMatrix un banku noslēgto overdrafta līgumu. To nodrošināto prasījumu maksimālā summa ir 900 tūkstoši eiro, teikts publikācijā. Viena no komercķīlām nodrošina prasījumus, kas izriet no garantiju līnijas līguma. Tās nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 150 000 eiro.

Šobrīd uzņēmumam ir kopumā 22 aktuālas komercķīlas.

HansaMatrix dibināta 1999.gadā. Tā pamatkapitāls ir 1 829 381 eiro, akcijas tiek kotētas Nasdaq Riga fondu biržā. 2016.gadā HansaMatrix apgrozījums bija 17,078 miljoni eiro, bet uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem bija 542 000 eiro. Tas nodarbināja 94 darbiniekus un nodokļos Latvijas valsts budžetā samaksāja 1,115 miljonus eiro, tā informē aģentūra LETA.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA