Vasaras sezonā ātrās ēdināšanas nozarē izteikti jūtams darbinieku trūkums, turklāt darbaspēka trūkums un bieža kadru mainība ēdināšanas nozarē vienmēr bijusi aktuāla problēma, taču vasarā tas ir īpaši izteikts, aģentūrai LETA norāda Somijas un Baltijas ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes Hesburger attīstības direktore Ieva Salmela.

“Īpaši tas ir atkarīgs no restorāna lokācijas vietas, piemēram, Rīgā un Jūrmalā vasaras mēnešos cilvēku skaits vairākkārtīgi palielinās, kā arī no papildu konkurences apstākļiem vasaras sezonā un jauniešu motivācijas strādāt,” norāda Hesburger pārstāve.

Viņa skaidroja, ka kaut arī sezonālām darba vietām ir priekšrocības, noslēdzoties sezonai, lielākoties beidzas arī darba attiecības. Turklāt vasarā atveroties sezonālajām kafejnīcām un āra terasēm, darba meklētāju vidū novērojama tendence meklēt darbu tur, kur papildus darba algai iespējams saņemt dzeramnaudu.

Hesburger efektīvai klientu plūsmas apkalpošanai pilsētās, kur vasarā īpaši manāms tūristu pieplūdums, piemēram, Rīgā, Jūrmalā un Liepājā, uzņēmums palielina darbinieku skaitu. Tomēr viņa atzīmēja, ka katram restorānam un tā atrašanās vietai ir sava darba specifika, ko nevar attiecināt uz visu restorānu darbību un kas jāņem vērā, plānojot darba resursus.

“Piemēram, Ventspilī īpaši izjūtam kopējo iedzīvotāju skaita samazinājumu pilsētā, tāpēc jaunu darbinieku piesaiste ir īpaši izaicinoša,” aģentūrai LETA uzsvēra Salmela.

Baltijas valstīs ir 139 Hesburger restorāni un tiek nodarbināti vairāk nekā 1700 darbinieku.

Ventspilnieks.lv iepriekš jau ziņoja, ka saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes publiskotajiem analītiskajiem datiem, gada laikā Ventspils iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 1,4%. Turklāt arī iedzīvotāju skaits no CSP apkopotās informācijas izriet, ka šī gada sākumā Ventspils pilsētā dzīvoja 36,2 tūkstoši cilvēku (pastāvīgo iedzīvotāju skaits pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas datiem ir vēl zemāks – 34,9 tūkstoši cilvēku).

Salīdzinājumam jāmin, ka vēl pirms 12 gadiem oficiālais Ventspils pilsētas iedzīvotāju skaits bija 43,69 tūkstoši iedzīvotāju. Tātad, 12 gadu laikā skaits ir sarucis par vairāk nekā septiņiem tūkstošiem cilvēku, kas tādai neliela lieluma pilsētai kā Ventspils ir milzīgs skaitlis.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA

  • Dons Bons

    Mārketinga nodaļa Wikipēdijā gan izmisīgi mēģina noturēt info, ka esot 41 tūkstotis iedzīvotāju un mērs esot kāds Aivars Lembergs. Tipiski padomjlaiku garā.