Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis ir pārliecināts, ka smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam kā faktiskajam domes priekšsēdētājam un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājam jābūt atbildīgam par to, kas ostā notiek, jo dome pieņem lēmumus par pilsētas attīstību, zonējumu, līgumu slēgšanu ar uzņēmumiem.

“Kamēr nebūs atskaites par to, ko pilsētas vadība ir darījusi 28 gadus, plānojot ostas pilsētas attīstību, uzskatīšu, ka pašlaik notiek agresīva vēršanās pret uzņēmumu Ventspils tirdzniecības osta,” pauda Landmanis.

Deputāts uzskata, ka pilsētā ir virkne citu uzņēmumu, kas rada kaitējumu videi un cilvēkiem, taču dome uz to “piever acis”. Arī viņš pats vairāk nekā desmit gadus cīnoties pret dažādiem domes lēmumiem, kas var kaitēt videi un iedzīvotājiem.

Landmanis arī atgādināja, ka Lembergam ar tiesas lēmumu aizliegts pildīt domes priekšsēdētāja un brīvostas vadītāja pienākumus.

Tikmēr Lembergs jau paguvis izmantot kārtējo reizi iespēju centienos iegalvot, ka patiesība par situāciju ar ogļu putēšanas jautājumu ir viņa pusē. Lembergs šobrīd uzskata, ka ogļu putēšana Ventspilī izraisīta politiskajiem mērķiem, lai izsauktu iedzīvotājos neapmierinātību ar domes darbu. “Akmeņogles krauj Ventspilī jau sen, bet nekad tik nekaunīga putēšana nav bijusi, nekad. Un mans viedoklis ir, ka šī putēšana radīta speciāli, lai izsauktu ventspilniekos neapmierinātību,” savā iknedēļas preses konferencē pauda Lembergs.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA