Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

0
761

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 142. numuru!

Arodbiedrības vēršas pie valsts augstākajām amatpersonām. Darbiniekiem Lemberga dēļ nav jācieš. Aivars Lembergs ASV sankciju sarakstā iekļauts par varas ļaunprātīgu izmantošanu, politisko korupciju, kukuļošanu, naudas atmazgāšanu u.c. Zināms arī, ka ka ASV interese par Lembergu sākusies jau pirms vairākiem gadiem. Taču sankcijas piemēroja Lembergam, bet viņa dēļ ciest nākas daudziem ventspilniekiem, kuriem ar šo sankcionēto personu nav nekāda sakara…

Ventspils opozīcija: sankcionētais Lembergs joprojām izmanto Ventspils pilsētas domi savām interesēm. “Latvijas problēma ir tā, ka pašlaik kontrolējošās iestādes skatās tikai uz to, kur sankcionētajai personai Aivaram Lembergam ir īpašumtiesības. Taču tanī pat laikā netiek skatīts, cik daudz viņa kontroles, ietekmes arī pēc sankciju uzlikšanas ir jūtams caur politiķiem, biedrībām un valsts institūcijām.” Kas notiek Ventspils pilsētas domē pēc ASV sankciju piemērošanas un ar Lembergu un viņu saistītām juridiskām personām, intervijā stāsta vairāku sasaukumu Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti Aivis un Ivars Landmaņi.

Ventspilī pērn piedzimuši 324 mazuļi, pilsētā deklarēti 78% jaundzimušo. Aizvadītajā 2019. gadā Ventspils pilsētā pavisam nedaudz, taču pieaugusi dzimstība un arī noslēgto laulību skaits, kā arī pirmoreiz pēc ilgāka laika nedaudz sarucis mirstības līmenis. Tomēr arvien mirušo ventspilnieku skaits ir teju divas reizes lielāks nekā jaundzimušo skaits – 583 pret 234 – liecina Ventspils pilsētas domes Dzimtsarakstu nodaļas apkopotie dati par pagājušo gadu.

Airē pats un mudina citus. Ziema Ziemeļkurzemes piekrastē šogad tāda… nekāda. Ne upēm, ne jūrai ledus nav bijis nevienā acī, kļavu sulas sākušas tecēt jau pirms Ziemassvētkiem. Lielirbes ciema “Vecalkšņu”māju saimnieks Juris Neliuss, kurš ūdenstūristiem jau gadiem piedāvā kanoe laivu nomu un naktsmītnes, ir nesaprašanā – raudāt vai smieties par dabas kaprīzēm? Tad jau varbūt jāgaida, ka snigs pa Jāņiem, kad pēc viņa pakalpojumiem parasti vislielākais pieprasījums un un saairējas klientu pulki? Gadiem viņš šeit, senču zemē, ir meklējis un beidzot atradis savu biznesa nišu, vai tiešām klimata pārmaiņas liks lūkot pēc citas? To staltais ducīgais vīrs, protams, jautā retoriski un ar humoru, jo viņā pa gabalu jaušams šīspuses ļaužu lībiskais spīts, kas izeju meklē un atrod jebkurā bezizejā. Arī savam pakalpojumu rūpalam “Vecalkšņos” Juris izvēlējies atbilstošu devīzi: “Airē pats!”.

 

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 24. janvārī!