Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

0
191

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 113. numuru!

Valsts kontrole atklājusi pārkāpumus Ventspils sporta būvju tēriņos. Šopavasar Ventspils pilsētas domes vadība izplatīja maldinošu ziņu, ka finansējums jaunā baseina būvniecībai pusotra miljona eiro apmērā netika atbalstīts dēļ opozīcijas deputātu vēstules Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam, kurā cita starpā apšaubīta arī sportam atvēlēto līdzekļu lietderīga izmantošana. Tagad atklājies, ka daļa līdzekļu tiešām tērēti neatbilstoši ar Izglītības un zinātnes ministriju noslēgtajiem līgumiem, un, iespējams, tas bijis viens no iemesliem finansējuma apturēšanai.

Korupcijas skandāls ap koncertzāli samilzt. Korupcijas skandāls saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas būvniecību turpina samilzt. Turklāt ne vien vairs korupcijas skandāla saistībā ar nepieciešamo ugunsdrošības prasību “sakārtošanu kā vajag”, bet arī ar finansējumu un iekļaušanos galīgajos termiņos.

…nenokļūt grāvī ar visu dziesmu grāmatu… Skolotājiem, atšķirībā no zemes kopējiem, ražas laiks ir nevis rudenī, bet pavasarī un vasaras sākumā, kad beidzas kārtējais mācību gads. Ventspils 4. vidusskolas mūzikas skolotājai un jauktā kora diriģentei Margai Tropiņai zelta graudi emociju apcirkņos šogad sabiruši maija beigās – līdz ar augsto pilsētas Jauniešu mājas Prezidentu kluba novērtējumu par sadarbību ar jauniešiem nominācijā “Gada atbalsts”. Bet īpašs prieks pedagoģiskā darba veterānei sirdī par vienkārši un mīļi noformēto pateicību, ko viņa reizē ar oficiālo “Gada atbalsta” apliecību saņēmusi no saviem koristiem.

Tūlīt izlidos putniņš jeb… nelaiķa foto par velti. Šodien fotografē visi, kam vien nav slinkums, jo ikkatram kabatā, somiņā vai maciņā gozējas mobilā tālruņa aparātiņš. Tagad var jo viegli īstenot to, kas kādreiz bija gandrīz tikpat grūti kā iekost sev elkonī – nobildēt pašam sevi, turklāt visvēlamākajā pozā un izskatā. Tālruņos un planšetēs glabājās simtiem, citkārt arī tūkstošiem bilžu, kuras var ne vien aplūkot, kad sirds vēlas, bet arī ar sociālo tīklu palīdzību izlikt apskatei vai visai pasaulei – ar pieņēmumu, ka „pasaulei” tās interesē. Līdz ar to biezie un smagie fotoalbumi strauji dodas pagātnē. Taču ir vērts tos reizēm izcelt gaismā un apskatīt, kā kādreiz, teju vai sensenos laikos, sevi iemūžinājuši mūsu senči. Ventspils (Vindavas) pilsoņu sarakstā, kas aptver laikposmu no 16. gs. vidus līdz 19. gs. beigām, atklājas, ka pirmais fotogrāfs mūsu pilsētā ieguvis pilsoņa tiesības 1865. gadā. Taču fotogrāfa ierašanās noteikti datējama ar vismaz gadu iepriekš, jo pilsoņa tiesības kuram katram ienācējam uzreiz nepiešķīra.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Uzmanību! Nākamais numurs iznāks 14.jūnijā!