Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

0
54

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 106. numuru!

Kas atļauts Ventspilī, nav atļauts Rīgā? Kopš pagājušās piektdienas, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce paziņoja par Rīgas mēra Nila Ušakova atstādināšanu, ne viens vien velk paralēles starp galvaspilsētā notiekošo un Ventspili. Abās pilsētās turpina valdīt no amata pienākumu atstādināti mēri, turklāt neviens no viņiem pat nemēģina slēpt, kurš īsti te “nosaka toni”.

“Neo” nevar, bet vai būs “Neo-Ventspils”? Ventspilnieks.lv iepriekš jau rakstīja, ka vienai no trim pompozajām piecgades triecienceltnēm – Zinātnes un inovācijas centram bija noskatīts nosaukums Neo, kura lietošanai pēkšņi atklājušies būtiski ierobežojumi. Tagad ir skaidrs, ka nosaukums Neo noteikti nebūs. Centra vadības un citu ekspertu ieteikums ir nosaukumam izvēlēties kādas citas alternatīvas, tikmēr domes vadības ieskatā Neo noteikti vajadzētu palikt, tikai izmantojot to kombinācijā ar ko citu…

BATL pārrunā sadarbības iespējas ar augsta līmeņa Baltkrievijas delegāciju. Šonedēļ biedrībā Baltijas asociācija – Transports un loģistika (BATL) ietilpstošo uzņēmumu pārstāvji tikās ar augsta līmeņa Baltkrievijas Republikas delegāciju, kuru pārstāvēja Baltkrievijas valsts naftas koncerna Belņeftehim vadītājs Andrejs Ribakovs, Baltkrievijas transporta un sakaru ministrs Aleksejs Avramenko, ekonomikas ministra vietnieks Jurijs Čebotars, Baltkrievijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Vasīlijs Markovičs un citas augstas amatpersonas.

Iziet no komforta zonas un mainīt dzīvi. “Vēl tagad atceros savu pirmo angļu valodas stundu vidusskolā. Skolotāja man uzdeva kaut kādu jautājumu angliski, bet es to vispār nesapratu. Tad visas klases priekšā tiku nosaukta par tukšgalvi. Man bija tāds kauns! Kas to būtu domājis, ka tikai kādus vienpadsmit gadus vēlāk briti manu angļu valodu atzīs par lielisku, bet es pati jau astoņus ar pusi gadus par savām mājām saukšu Lielbritāniju,” saka Monta Mertena. Laiku pa laikam sarunā iesprūk angļu vārdiņi, un Montai brīdi jāpadomā, kā tos pareizāk pateikt latviski.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Uzmanību! Nākamais numurs iznāks nevis 19.aprīlī, bet gan nedēļu vēlāk – 26.aprīlī!