82% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju gada noslēgumā kā bonusu no sava darba devēja vēlējās saņemt naudas balvu, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja.

Aptaujā 49% respondentu norādījuši, ka priecātos par 13. algu, savukārt 33% aptaujas dalībnieku būtu visvairāk apmierināti par vienkāršu prēmiju.

Tikmēr 5% aptaujāto gada noslēgumā no darba devēja sagaida lielu neformālo pasākumu visam kolektīvam, un tikpat daudz respondentu būtu iepriecināti par dāvanu katram darbiniekam no uzņēmuma. 4% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka tīkamākais apbalvojums būtu papildu brīvdiena, bet vēl 4% strādājošo nevēlas neko, norādot, ka viņiem nav nepieciešami bonusi gada noslēgumā.

Aptaujas dati arī liecina, ka naudas bonusu no sava darba devēja visbiežāk sagaida abu dzimumu pārstāvji visdažādākajos vecumos. Savukārt lielu neformālo pasākumu vairāk vēlas sievietes vecumā līdz 30 gadiem, kurām seko vīrieši vecumā virs 40 gadiem. Dāvanas gada noslēgumā par labu atzīst abu dzimumu pārstāvji, kas lielākoties pārsnieguši 35 gadu robežu, savukārt pieticīgāki attiecībā uz apbalvojumu ir tieši stiprā dzimuma pārstāvji. Viņi absolūti lielākajā vairākumā pārstāv atbilžu variantu “nevēlos neko”.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA