Latvijas Ostu asociācija pieņēmusi lēmumu par biedrības darbības izbeigšanu un tās likvidācijas procesa uzsākšanu, liecina biedrības paziņojums valsts oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Kā zināms, šajā biedrībā arī darbojās smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, taču šo biedrību ASV sankcijas neskāra. Sankcijas par korupciju tika piemērotas pašam Lembergam, kā arī četrām organizācijām, kas cieši saistītas ar Lembergu – Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Brīvostas pārvaldi drīz vien no sankciju saraksta svītroja.

Jāuzsver, ka Lembergs ir asociācijas vienīgais valdes loceklis. Kā liecina ziņu aģentūras LETA arhīva informācija, pērn 29.oktobrī Latvijas Ostu asociāciju pameta Rīgas brīvostas bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks, kurš kopā ar bijušo galvaspilsētas mēru Nilu Ušakovu pēc skaļajiem korupcijas skandāliem Rīgas domē aizbēga uz Eiropas Parlamentu. Savukārt pērn 20.decembrī darbu asociācijas valdē atstāja arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks. Līdz ar to Lembergs palika biedrības valdē viens pats.

Saskaņā ar Lemberga valsts amatpersonas ienākumu deklarāciju, viņš algu šajā biedrībā nav saņēmis.

Biedrības kreditori tiek aicināti iesniegt savus pieprasījumus trīs mēnešu laikā.

Latvijas Ostu asociācijai sankcijas gāja secen, taču arī tā nolēmusi rīkoties, lai atbrīvotos no Lemberga ēnas. Tā nolēmusi pašlikvidēties un ikvidācijas process sākts 2020.gada 15.janvārī. Par tās likvidatoru iecelts līdzšinējais asociācijas izpilddirektors Kārlis Leiškalns.

22.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com