Pēc 13.Saeimas vēlēšanām, kurā Zaļo un zemnieku savienība piedzīvoja strauju lejupslīdi un ierindojās tikai sestajā vietā ar nepilniem 10% balsu, kritisks par sava pārstāvētā politiskā spēka rezultātiem bija arī smags noziegumos apsūdzētais faktiskais Ventspils pilsētas domes vadītājs Aivars Lembergs. Viņš, kurš pirmo reizi pēc ilga laika netika nominēts kā ZZS premjerministra amata kandidāts un bija “pabīdīts” šoreiz malā, veltīja kritiskus vārdus ZZS un uzskata, ka politiskā apvienība nav pratusi pārliecināt vēlētājus.

“Iepriekšējo vēlēšanu pieredze liecina, ka tieši pēc politiskajām debatēm vēlētāju atbalsts partijai palielinājies līdz pat 20%. “Šogad septembra vidū, pēc pētījumu centra SKDS datiem septembra vidū ZZS bija 9,3% vēlētāju atbalsts, bet vēlēšanu dienā 9,95%. Tas ir visvājākais rezultāts,” sarunā ar aģentūru LETA akcentēja Lembergs.

“Mums ir jāanalizē pagātne, lai saprastu tagadni. ZZS bija gana daudz kļūdas, kas tika pamanītas un bija arī tādas kļūdas, kuras politiskie konkurenti nepamanīja. Īpaši pēdējā pusgada laika no valdības vadošajām figūrām bija ļoti jūtama augstprātīga iedomība, visszinība un nekļūdība, kas vienmēr noved pie sabiedrības negatīva vērtējuma, jo visi to redz,” uzskata Lembergs. “Jāatjauno sava saturiskā puse, un es domāju, ka ZZS jābūt uz to spējīgam. Ja nebūs, tad šīs ir pēdējās Saeimas vēlēšanas. Kā jau tas ir bijis pirms 20 gadiem,” klāstīja Lembergs.

Viņš ir pārliecināts, ka ZZS ir nepieciešams izveidot spēcīgu jaunatnes nodaļu it īpaši Rīgā, jo tiks zems atbalsts Rīgā parlamenta vēlēšanās kopš ZZS izveidošanas nekad nav bijis. “Līdz šim zemākais atbalsts partijai Rīgā bija nepilni 6%. Ja Rīgā, kur ir visvairāk apgabali, partija nepārvar piecu procentu barjeru, tad tas ir milzīgs fiasko,” spriež Lembergs.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA