Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori visā Latvijā, tajā skaitā arī Ventspilī, izziņojis šī gada uzņemšanu, aicinot jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties inkubācijas programmai.

Sākot ar 1.martu, līdz 20.martam tiks atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā 15 LIAA biznesa inkubatoros visā Latvijā, to vidū arī Ventspilī. Inkubācijas programmā aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem.

Pieteikumus, kas parakstīti ar elektronisko parakstu un nosūtīti uz liaa@liaa.gov.lv, pieņems līdz 20.marta plkst. 23.59.

Kā skaidroja LIAA, pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā tā sniedz dalībniekiem visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības par dažādām uzņēmējiem saistošām tēmām, kas palīdz risināt viņu biznesa izaicinājumus, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā.

Inkubācijas programmā papildus pirmsinkubācijas atbalstam dalībnieks saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām. Tāpat iespējams pretendēt 50% līdzfinansējumam līdz 5000 eiro aprīkojuma un izejmateriālu iegādes izmaksu segšanai.

Pašlaik LIAA biznesa inkubatoros ir 648 dalībnieki – biznesa ideju autori vai uzņēmumi. No tiem 261 pirmsinkubācijas programmā pārbauda savas biznesa idejas dzīvotspēju un 387 dalībnieki ir uzņemti inkubācijas programmā. Kopš LIAA biznesa inkubatoru izveides pirmsinkubācijas programmu sešu mēnešu garumā ir izgājuši 545 biznesa ideju autori.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay