Jaunā darba nedēļa aizritēs silta, taču gaidāmi intensīvi nokrišņi un pērkona negaisi, jo īpaši nedēļas nogalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Pirmdien laika apstākļi vēl būs labi – mainīgs mākoņu daudzums, bieži spīdēs saule un gaiss iesils līdz +18 grādiem. Virs Latvijas turpinās noteikt plaša ciklona rietumu mala, līdz ar austrumos mākoņu būs vairāk un vietām gaidāms īslaicīgs lietus, bet rietumos debesis būs skaidrākas un arī nokrišņi lielākoties nav gaidāmi.

Nokrišņi Ventspils pusē gaidāmi trešdien, kad naktī gaidāms neliels lietus, taču tā pa īstam nokrišņi sasniegs Ziemeļkurzemes piekrasti ceturtdienas priekšpusdienā. Gaidāms ilgstošs un brīžiem spēcīgs lietus, ar pērkona negaisu. Intensīvi līs laikā no pusdienas līdz sešiem vakarā, kad nolīs līdz pat 4 mm, un piektdien laikā no plkst.12 līdz 18, kad nolīs kopumā ap 15 mm. Īslaicīgs lietus gaidāms visas turpmākās dienas līdz pat pirmdienai, liecina pašreizējās prognozes.

Nedēļas vidū gaisa temperatūra pakāpsies līdz +21 grādam, bet nedēļas beigu pusē temperatūra līdz ar aktīvu nokrišņu periodu noslīdēs līdz +18 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay