Obligātās ienākumu deklarācijas vēl nav iesnieguši 100 000 cilvēku

0
129

Lai gan termiņš obligāto ienākuma deklarāciju iesniegšanai ir jau noslēdzies, tomēr vēl aptuveni 100 000 cilvēku tās nav iesnieguši. Tā intervijā Latvijas Radio pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Līdz šim iesniegts 900 000 ienākumu deklarāciju par 2018. gadu. To vidū ir gan obligātās, gan brīvprātīgi iesniedzamās deklarācijas. Termiņš beidzās pirms divām dienām, bet VID ģenerāldirektore uzskata, ka 100 000 neiesniegto deklarāciju ir salīdzinoši maza daļa.

“Mēs arī atgādināsim, sūtīsim atgādinājumus. Ja cilvēks ir ierakstījis, ka viņš sazinās ar mums EDS [elektroniskās deklarēšanās sistēmā], tad sūtīsim EDS. Ja nē, tad tas būs pa pastu. Šobrīd EDS lieto 90% cilvēku,” teica Jaunzeme.

Runājot par tiem nodokļu maksātājiem, kuriem nākas pašiem papildus iemaksāt valsts budžetā, Jaunzeme sacīja, ka iepriekšējās ZZS vadītās valdības radītā reforma ir novedusi nepatīkamā situācijā. ”

Mēs esam nonākuši ļoti nepatīkamā situācijā, jo politiķi lēsa, ka tādu cilvēku varētu būt 50-60 tūkstoši. Šobrīd tie, kuriem ir jāpiemaksā, ir 158 tūkstoši, kas ir būtiski lielāks skaits, nekā jelkad bija prognozēts. Manuprāt, pirmajā gadā bargi sodīt cilvēkus ir nepamatoti, jo neviens pat neparedzēja, ka situācija būs tāda. VID nāks pretī, cik vien tas būs iespējams, jo reformas sekas un neuzticība valstij ir jālabo, cik vien iespējams.”

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay