Politiķu vidū ar savu darbību vislielākās simpātijas Latvijas iedzīvotāju vidū izpelnījies Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņam ir pārliecinoši lielākais atbalsts īpaši latviešu valodā runājošo vidū, liecina laikraksta Neatkarīgā pasūtītās un pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas rezultāti.

Latviski runājošo Latvijas iedzīvotāju vidū Vējoņa darbība ir novērtēta visaugstāk, bet krievvalodīgo vidū viņš ierindojas trešajā vietā. To respondentu īpatsvars, kas Vējoņa darbību vērtē negatīvi, abās etniskajās grupās ir gandrīz vienāds – 21,3% un 20,4%.

Par Neatkarīgajā publicētajiem rādītājiem nebūs priecīgs smagos noziegumos apsūdzētais un no Ventspils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs. Ilgstošās tiesvedībās aizņemtais Lembergs, kuru Neatkarīgā ilgus gadus aizstāv publiskajā vidē, latviešu valodā runājošo vidū ieņem tikai sesto vietu, turklāt gada laikā viņa reitings ir ievērojami krities.

Aptaujas rezultāti rāda, ka 44,5% latviski runājošo respondentu Lemberga darbību vērtē negatīvi, bet tikai 9,5% krievvalodīgo domā tāpat. Ja latviešu vidū Lemberga reitings piedzīvo izteiktu lejupslīdi, krievvalodīgie joprojām turpina par viņu “fanot” – šajā grupā Lembergs ir otrajā vietā.

Politologs Ivars Ījabs atzīst, ka Lemberga vērtējuma lejupslīdei ir tieša saikne ar tā dēvētās “oligarhu lietas” un Rīdzenes sarunu aktualizēšanu.

Ja latviešu valodā runājošo vidū pārliecinošs līderis ir Vējonis, krievvalodīgo vidū ieņemot trešo vietu, tad krieviski runājošo grupā neapšaubāms līderis ir Rīgas mērs Nils Ušakovs. Latvieši gan viņu iz “izsvilpuši”, jo pirmajā sešiniekā viņa vārdu neatrast.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA