Par vairāk nekā 17 000 eiro paplašinās optisko datu pārraides tīklu

0
317

Ventspils pilsētas optiskā datu pārraides tīkla paplašināšanas īstenošanai no pašvaldības budžeta tiks atvēlēti 17 074 eiro.

Pilsētas optisko datu pārraides tīklu pilsētā uztur Ventspils Digitālais centrs, nodrošinot koplietošanas infrastruktūru visām pašvaldības iestādēm un  kapitālsabiedrībām, kā arī pilsētas publiskā bezvadu tīkla un pilsētas vienotās video novērošanas sistēmas darbību. Lēmumprojektā skaidrots, ka nepieciešams nodrošināt papildus kapacitāti tieši Ventspils industriālajai zonai Ventas labajā krastā un izveidot tās cilpveida savienojumu ar tīkla segmentu Ventas kreisajā krastā. Tādēļ ir vajadzība paplašināt pilsētas optisko datu apraides tīklu. To plānots īstenot, izveidojot kabeļu atzaru esošā kanalizācijā no Ventas apļa līdz datu centram Naftas ielā 11a, kā arī izbūvēts optisko datu pārraides tīkla ievads PSIA Ventspils reiss galvenajā ēkā Robežu ielā 7, norāda dome.

Optiskā datu pārraides tīkla paplašināšana vienlaikus arī nodrošinās Ventspils pilsētas pašvaldības iestādēm, kapitālsabiedrībām un Ventspils Augsto tehnoloģiju parkam rezervētu savienojumu ar datu rezerves kopēšanas mezglu Digitālā centra telpās, teikts domes skaidrojumā.

17 000 eiro ir tā summa, kādu pašvaldība ik gadu iegulda optiskā datu apraides tīkla attīstībā. Kopumā šis tīkls ir izveidojies ļoti plašs, kur dzīslu kopgarums sasniedz teju 3,5 tūkstoši kilometru.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay