Šī gada jūnijā, salīdzinot ar līdzīgu laika periodu pērn, mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums pieauga par 5,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 6,4%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 5,1%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība – par 4,8%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada jūniju, lielākais apgrozījuma kāpums nepārtikas preču grupā bija metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas (+21,2%), informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu (+10,5%), farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (+13,8%).

Lielākais apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (-12,9%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu (-12,1%), kultūrai un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (-9,1%).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 9,2 %.

Salīdzinot ar maiju, jūnijā mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums samazinājās par 1,0%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība saruka par 0,7%, nepārtikas preču pārdošanas apjoms samazinājās par 0,6%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība – par 3,0%.

Apgrozījums krities apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu (par 6,2%), mājsaimniecības elektroierīču (par 10,4%), kā arī kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 10,4%). Apgrozījums pieaudzis farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā par 6,6%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA