Jau pirmdien plānots sākt plašus remontdarbus Kuldīgas ielā posmā no Tērauda ielas līdz Jēkaba ielai. Kā informē Ventspils brīvostas pārvaldē, būvdarbu laikā satiksme šajā posmā tiks slēgta pilnībā. Plānots, ka šis ielas posms tiks atkal atvērts augustā.

Kuldīgas iela ir viena no stratēģiski svarīgākajām Ventspils ielām, kas vienlaikus ir arī pievedceļš Ventspils ostai, uzsver brīvosta. Pārbūves laikā 554 metru garais asfalta segums tiks nomainīts pret bruģi, kā tas ir lielākajā daļā pilsētas ielu. Tiks izbūvētas gājēju ietves un veloceliņi, kā arī ielas apgaismojums. Tāpat tiks izbūvēta lietusūdens novadīšanas sistēma un aizbērti ielas malās esošie grāvji. Ielas pārbūves laikā pašvaldības SIA ŪDEKA visā remontējamajā posmā izbūvēs centralizēto ūdensvadu.

Ielas pārbūvi veiks pašvaldības uzņēmums Ventspils labiekārtošanas kombināts, kas darbus paveiks par 709 000 eiro, norāda brīvosta.

Drīzumā sāksies remontdarbi arī Zvaigžņu ielas posmā no Pāvila ielas līdz pilsētas administratīvajai robežai pārbūve. Zvaigžņu ielā gan satiksme pilnībā slēgta netiks, tomēr būvdarbu laikā, iebraucot Ventspilī no Kuldīgas puses, būs jārēķinās ar neērtībām.

Līdz 2022. gadam Ventspils pilsētā paredzēta 19 pievedceļu posmu gandrīz 13 kilometru garumā atjaunošana vai izbūve. 85% no pievedceļu attīstības projekta attiecināmajām izmaksām sedz Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA