Popē “mazo vīru skolā” zēniem palīdzēs attīstīt rakstura īpašības un vērtības

0
129

Apzinoties, cik svarīgi jauniešiem iemācīt ne vien zināšanas skolas solā, bet arī praktiskas iemaņas, attīstīt noteiktas rakstura īpašības un vērtības, Popes pamatskolā ceturtdien, 5.septembrī, piekto līdz devīto klašu zēniem rīkos “Mazo vīru skolu”, pavēstīja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Dienas garumā aizraujošas aktivitātes ar mērķi, kā veicināt tādas īpašības kā līdzdalību sabiedriskajā dzīvē, kultūras mantojuma un tradicionālās kultūras saglabāšanu, atbildības uzņemšanos, drosmi pieņemt lēmumus un risināt arī netipiskas un sarežģītas situācijas, rīkos viens no Latvijas Vecāku kustības un Dzīvās skolas dibinātājiem Reinis Ziļevs un Popes pamatskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājs Agris Apsītis.

Skolēni skolotāja un lektora vadībā ne tikai izgatavos koka puķu kastes, bet arī mācīsies sadarboties, analizēs lēmumus un rezultātus. Notiks arī sarunas par dzīvi un vīru lietām, tādējādi pasākuma dalībnieki iegūs gan praktiskas iemaņas, gan zināšanas diskusiju un sarunu organizēšanā un stiprinās ticību saviem spēkiem un mērķu sasniegšanā.

Popes pamatskolas direktore Ligita Lukševica uzskata, ka skolēniem ir svarīgi iemācīties uzņemties atbildību par saviem vārdiem, rīcību un darbiem, būt drosmīgam, aizstāvot vājākos un savas idejas, pārvarēt kūtrumu un vēlmi padoties, uzņemties iniciatīvu un rīkoties, apzināties savus spēku un kontrolēt to, gudri izmantot iegūtās zināšanas, iepazīt savas bailes un tās pārvaldīt. Īpaši aktuāli tas ir ģimenēs, kurās zēni aug bez tēviem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay