Lai arī daudzi sagaidīja, ka jau šovasar varētu atjaunoties prāmju satiksme starp Ventspils ostu un Sāremā salu Igaunijā, tomēr šogad to vēl nebūs iespējams īstenot, jo ir problemātiski atrast piemērotu prāmi. Taču gan Ventspils pašvaldība, gan Sāremā puse cer šo projektu realizēt 2019.gada tūrisma sezonā.

Kā informē Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa, trešdien vizītē Ventspilī bija ieradusies Sāremā pašvaldības delegācija ar tās mēru Madis Kallas priekšgalā, lai ar Ventspils pašvaldības un brīvostas pārstāvjiem pārrunātu paveikto prāmju satiksmes atjaunošanā un vienotos par tālākajiem darbiem. Kallas pirmo reizi viesojās Ventspilī un uzsvēra šīs prāmju satiksmes lielo nozīmi Sāremā pašvaldībai: “Tas ir gan goda jautājums, gan ļoti svarīgs aspekts reģionu tūrisma attīstībai.”

Lai līnija varētu darboties, galvenais atrisināmais jautājums ir līnijai piemērota prāmja atrašana. “Abas puses bija vienisprātis, ka ātrākais, kad prāmju satiksmi teorētiski varētu atjaunot ir 2019.gada maijs jeb nākamā tūrisma sezona, uz šādu mērķi arī nolemts tālāk strādāt Sāremā un Ventspils kopīgajā darba grupā,” norādīja Ieviņa.

Prāmju līnija starp Ventspili un Igauniju ir slēgta jau desmit gadus. Prāmis līnijā Ventspils – Mintu kursēja no 2005.līdz 2008.gadam, taču pienāca globālā ekonomiskā krīze un līnija tika slēgta. Šajā laikā ar prāmi Scania izbrauca gandrīz 60 000 pasažieru.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA