Šī gada maijā, salīdzinot ar līdzīgu laika periodu pērn, rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās par 1,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma kritums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 16,4%, jo siltā un sausā laika ietekmē samazinājās elektroenerģijas ražošana hidroelektrostacijās un gāzes piegāde patērētājiem. Savukārt produkcijas apjoma pieaugums bija apstrādes rūpniecībā par 2,9%, kā arī ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 7,1%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, lielākais apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 27%, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 25,6%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 24,6%, kā arī iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 17,8%. Tāpat kā iepriekšējos mēnešos, ražošanas apjoma kāpumu uzrādīja arī koksnes un koka izstrādājumu ražošana – par 3,6% un gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas – par 7,3%.

Savukārt produkcijas izlaide samazinājās pārtikas produktu ražošanā – par 3,4%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 7,2%, dzērienu ražošanā – par 6,6%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 6,5% un farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā.

Maijā salīdzinājumā ar aprīli rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās par 0,2%, un to ietekmēja kritums elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 6,7%, bet pieaugums bija apstrādes rūpniecībā par 1,9%, kā arī ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,4%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās pieauga par 9,6%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 11,1% un eksportā – par 8,8%. Maiju salīdzinot ar aprīli, apgrozījums pieauga par 5,1%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 3,9% un eksportā – par 5,8%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA