Uzņēmēji nākuši klajā ar ierosinājumiem, kā jaunajai valdībai uzlabot uzņēmējdarbības vidi un padarīt uzņēmumus konkurētspējīgākus starptautiskajā arēnā. Gandrīz puse aptaujāto uzskata, ka jāsāk ar darbaspēka nodokļu samazināšanu, secināts Latvijā populārās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis veiktās uzņēmumu aptaujas rezultāti.

Cerot uz jaunā parlamenta un valdības lielāku ieinteresētību uzņēmējdarbības vides uzlabošanā, uzņēmēji sagaida, ka tā pēc iespējas ātrāk spers nepieciešamos soļus konkurētspējas stiprināšanā. Tie galvenokārt saistīti ar nodokļiem un likumu ieviešanas kārtību.

Atbildot uz jautājumu, kādu uz uzņēmējdarbības vides uzlabošanu vērstu lēmumu jaunajai valdībai vajadzētu pieņemt kā pirmo, 43,6% respondentu norādījuši, ka sagaida darbaspēka nodokļu samazināšanu, jo tie sadārdzina produktu un pakalpojumu cenas, kā arī attur uzņēmējus no lielāku algu maksāšanas darbiniekiem. 29,6% uzskata, ka svarīgākais darbs ir veicināt uzņēmumu izaugsmi un ekonomikas attīstību, mazinot vispārējo nodokļu slogu, bet 20,7% vēlas, lai turpmāk par plānotajām izmaiņām ar uzņēmējdarbību saistītajos likumos valdība brīdinātu stingri noteiktā periodā pirms to stāšanās spēkā, tādējādi dodot iespēju sagatavoties.

51,4% respondentu uzskata, ka sagatavošanās posmam jābūt vismaz vienu gadu ilgam, bet 40,8% pietiktu ar sešiem mēnešiem. Tikai 5% uzņēmumu uzskata sevi par pietiekami elastīgiem, lai pielāgotos izmaiņām trīs mēnešos.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA