Iepriekš ugunsgrēka dēļ evakuētie Ventspils novada Stiklu bērnunama audzēkņi ciematā atgriezīsies pirmdien, 13.augustā, lēmusi Ventspils novada Civilās aizsardzības komisija.

Pieņemts lēmums 13.augustā ievest Stiklu ciemā 28 bērnunama audzēkņus, kuri kopš 18.jūlija uzturējās Ances pagastā. Kad bērni būs atgriezušies ierastajā vidē, policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki viņus informēs, kādi ugunsdrošības pasākumi jāievēro, lai bērni būtu pasargāti no plašā ugunsgrēka sekām – krītošajiem kokiem un gruzdošajām bedrēm.

Novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne informēja, ka policija atsauca Stiklu ciemā novietotos posteņus, turpmāk šajā apkārtnē veicot regulāru patrulēšanu. Ugunsgrēka skarto teritoriju norobežos ar lenti, tādējādi atturot cilvēkus no došanās mežā. Paredzēts uzstādīt arī vismaz desmit ceļazīmes ar norādi, kur tuvākajā laikā aizliegts ieiet un iebraukt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki Stiklos plāno uzturēties līdz 10.augustam, kad tiks pārtraukta dzēšanas darbu koordinēšanas štāba darbība. Turpmāk uzraudzību ugunsgrēka skartajā teritorijā, izmantojot arī ugunsnovērošanas torņus, veiks Valsts meža dienesta darbinieki.

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēdē izskanēja operatīvo dienestu pārstāvju sniegtā informācija, ka atklāta degšana ugunsgrēka skartajā teritorija vairs nav novērota, tomēr vietumis notiek gruzdēšana. Tas nozīme, ka, mainoties vēja virzienam, degšana tomēr var atsākties, tādēļ nevar zaudēt modrību, pauda Zvaigzne.

Ugunsgrēks Stiklos licis pašvaldībai secināt, ka ir jāpārskata civilās aizsardzības plāns, iekļaujot tajā punktu par sadarbību ārkārtas situācijās ar vietējiem zemniekiem, kuriem ir piemērota tehnika, lai palīdzētu operatīvo dienestu darbiniekiem dzēst ugunsgrēkus.

Jau vēstīts, ka pirmdien, izvērtējot situāciju ugunsgrēka vietā Talsu novada Valdgales pagastā un Ventspils novada Puzes pagastā, tika konstatēts, ka ugunsgrēka aktīvā fāze ir noslēgusies – ugunsdzēsēju noteiktā perimetra iekšpusē nenotiek gruzdēšana, neveidojas sadūmojums, kā arī nepastāv tieša ugunsgrēka bīstamo faktoru ietekme uz iedzīvotājiem.

Autors: LETA / Foto: LETA