Otrdiena bija pēdējā diena, kad visi studētgribētāji varēja pieteikties pamatstudijām kādā no 12 Latvijas augstskolām, tajā skaitā arī Ventspils Augstskolā (VeA). Elektroniskā ieteikšanās notika vienotajā valsts un pašvaldību portālā Latvija.lv. Saskaņā ar trešdien pieejamajiem datiem, studijām kādā no VeA programmām pieteikušies 117 reflektanti, kas ir par diviem mazāk nekā pagājušajā gadā. Tiesa, jauno studentu skaits noteikti būs lielāks, jo šie ir tikai sākotnēji rezultāti – konkurss vienotajā uzņemšanā norit divās kārtās. Otrās kārtas rezultāti tiks paziņoti 17. jūlija vakarā.

Kopumā iespēju studēt VeA apsver 380 studētgribētāji, no kuriem 117 mācības tieši Ventspilī ir norādījuši kā pirmo prioritāti. Pērn šie skaitļi bija attiecīgi 367 un 119 (kopumā pamatstudijās imatrikulēto studentu skaits bija 179, kas gan bija zemākais pēdējo sešu gadu laikā).

Ņemot vērā, ka vienā pieteikumā studētgribētājs var atzīmēt līdz pat 20 prioritātēm, saskaņā ar publiski piejamiem datiem, kopumā 8147 reflektanti iesnieguši 33 232 dažādu prioritāšu pieteikumus dažādās studiju programmās un augstskolās.

Izmantojot prioritāšu sistēmu konkursa rezultātu aprēķināšanā katram reflektantam tiks atrasta viena labākā iespējamā vieta no viņa prioritārā secībā sakārtoto programmu saraksta. Potenciālā vieta tiek aprēķināta tikai pēc pieteikuma apstiprināšanas un reflektants redz savu iegūto provizorisko vietu tajā programmā, kura tika atrasta kā pirmā labākā iespējamā vieta no viņa prioritārā secībā sakārtotā programmu saraksta. Pēc konkursa rezultātu paziņošanas reflektants vairs nevarēs mainīt savu izvēli un reģistrēties citā studiju programmā.

Neapšaubāms līdere joprojām ir Latvijas Universitāte (LU), kurā 3491 studētgribētāji pieteikušies kādai no studiju programmām. Arī studiju programmu popularitātes ranga pirmajās četrās vietās ir tieši LU piedāvājums. Pirmajā vietā ir tiesību zinātņu programma, kurai pieteikušies 329 studētgribētāji. Par četriem reflektantiem mazāk ir datorzinību programmai, trešajā vietā ar 325 pieteikumiem ir ārstniecības programma, bet ceturtajā vietā ierindojas studijas komunikāciju zinātnē, uz kuru saņemti 230 pieteikumi.

Otrajā vietā ar 2388 studētgribētāju pieteikumiem pieteikšanos studijām noslēgusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Piektā populārākā kopumā un pirmajā vietā RTU augstskolā ir datorsistēmu studiju programma ar 230 pieteikumiem.

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) studētgribētāju uzņemšana noritējuši atsevišķi no 12 vienotajā uzņemšanas sistēmā iekļautajām augstskolām. Studijām RSU pieteikušies 1900 cilvēki, kopumā iesniedzot 5214 pieteikumus dažādām augstskolā piedāvātajām studiju programmām. Reflektantu skaits RSU šogad ir par 15% augstāks nekā pērn.

Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 13.jūlijā pēc plkst.15, otrās kārtas rezultāti – 17.jūlijā pēc plkst.17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā Latvija.lv, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā. Pēc konkursa pirmās kārtas rezultātu uzzināšanas 13.jūlijā reflektantam jāizlemj, vai viņš vēlas turpināt piedalīties konkursā uz pieteikumā norādītajām studiju programmām vai nevēlas pretendēt uz studijām nevienā no studiju programmām.

Pēc konkursa noslēgšanās reģistrācija studijām VeA notiks no 16. līdz 19.jūlijam.

Pieteikšanās konkursam uz maģistra studiju vietām VeA notiks no 3. līdz 10.jūlijam. Šobrīd jau ir sākusies pieteikšanās dubultā diploma maģistra studiju programmā Starptautiskais bizness un eksporta menedžments.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA