Tehnisku iemeslu dēļ vairāki simti vēlētāju nevar piedalīties vēlēšanās

0
162

Ceturtdienas rītā konstatēti traucējumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā, līdz ar to nobalsot citā iecirknī nebija iespējams vairākiem simtiem vēlēt gribētāju, informē Centrālā vēlēšanu komisija un aģentūra LETA.

Nobalsot nav izdevies tiem, kuri izvēlējušies doties uz iecirkņiem, kuros paši iepriekš nav reģistrējušies. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka, piemēram, 142.vēlēšanu iecirknī, kas izvietots Rīgas Kongresu namā, līdz plkst.11 vēlējās balsot aptuveni 100 pilsoņi, kuri reģistrējušies balsošanai citā iecirknī. Līdzīgi aptuveni 140 vēlēt gribētāji tehnisko traucējumu dēļ nevarēja nodot savu balsi 1.vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā. Savukārt Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, kurā atrodas 3.vēlēšanu iecirknis, rīta pusē bija izveidojusies neliela rinda ar tajā nereģistrētiem vēlētājiem, kuri gribēja nobalsot.

CVK atgādina, ka iepriekšēja balsošana ir iespējama arī piektdien laikā no plkst.10 līdz 16, tādēļ aicina iedzīvotājus noteikti piedalīties balsošanā vēlāk vai arī vēlēšanu norises oficiālajā dienā sestdien.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay