Ordeņu kapituls nolēmis šogad par īpašiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni 35 personām. Starp apbalvojamajām personām būs arī trīs izcilas Ventspils personības – Ventspils brīvostas pārvaldes ostas kapteinis Arvīds Juris Buks, olimpiskais čempions šķēpa mešanā Dainis Kūla un literatūrzinātniece Andra Konste, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publiskotais kapitula paziņojums.

Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira piešķirta un par ordeņa kavalieri kļūs 1980.gada Maskavas olimpisko spēļu čempions Dainis Kūla, kurš joprojām ir aktīvs sportists un nesen atkal kļuva par Eiropas čempionu senioriem.

Savukārt abiem pārējiem ventspilniekiem piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa V šķira un tiks iecelti par ordeņa kavalieriem.

Kā informēja Ventspils brīvostas pārvaldē, šis augstais apbalvojums papildinās pieredzējušā kapteiņa Buka daudzos apbalvojumus un balvas. To vidū ir arī 2014.gadā saņemtā Ventspils pilsētas pašvaldības balva par mūža ieguldījumu kuģošanā un darbā Ventspils ostā. 61 gadu jūrniecībā pavadījušais Buks ir pirmais un vienīgais Ventspils ostas kapteinis pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad 1992. gadā uzsāka darba gaitas Ventspils ostā.

Savukārt Konste ir literatūrzinātniece un ne vien visā Latvijā, bet arī starptautiski pazīstamās Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas direktore.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA