Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā saglabājies nemainīgs un ir 4,9%, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem. 

Nedēļas laikā bezdarbnieku rinda ir atkal nedaudz sarukusi un šonedēļ bezdarbnieku skaits ir par četriem cilvēkiem mazāks nekā pirms nedēļas, līdz ar to Ventspils pilsētā bez darba oficiāli ir reģistrēta 1001 persona.

Vidējais bezdarba līmenis Ventspilī pēdējo pāris mēnešu laikā ir pieaudzis līdz vidējam rādītājam uz valsti kopumā – attiecīgi 4,9% pret 5,0%. Kurzemes reģionā vidējais bezdarba rādītājs ir nedaudz augstāks – 5,7%, kas skaidrojams ar augstāku bezdarbu atsevišķos novados.

Republikas mēroga pilsētu vidū Ventspilij vistuvāk ir Jēkabpils – abas pilsētas šķir 0,6%, attiecīgi 4,9% un 5,5%. Tuvu ir arī Liepāja, kurā bezdarba līmenis šonedēļ ir samazinājies līdz 5,5%. Daugavpils un Rēzekne ir tālāk – attiecīgi 7,1% un 8,7%. Tālu priekšā ir līderes: zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā (3,1%), seko Rīga (3,3%), Jelgava (3,8%) un Jūrmala (3,9%).

NVA Ventspils filiālē šonedēļ ir pieejamas 228 brīvas vakances, taču ir daudz darba devēju, kuri darbiniekus meklē bez NVA starpniecības. Visvairāk – 35 brīvas darbavietas – ir ceha strādniekiem. Joprojām tiek meklēti 24 kravas automobiļu vadītāji, 20 zivju apstrādātāji, 19 ēku celtnieki, pa 15 laukstrādniekiem, būvniekiem un noliktavas strādniekiem, 14 ceļa būves palīgstrādnieki un 11 santehniķi.

19.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com