Latvijā pagaidām nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusu, taču situācija ir ļoti mainīga un vīruss arvien plašāk izplatās arī Eiropā. Latvija ir pilnībā sagatavojusies, ja vīruss skars arī mūsu valsti, tā Krīzes vadības sēdē sacīja veselības ministre Ilze Viņķele.

Viņa informēja, ka Latvijā viss ir sagatavots, lai iespējami attālinātu vīrusa izplatīšanos un visas iesaistītās puses šobrīd veic vairāk drošības pasākumu nekā citās Eiropas valstīs. Kopš vakardienas ir paplašināti koronavīrusa ierobežojošie pasākumi, nosakot papildu valstis un teritorijas, uz kurām tie attiecināti – Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Lombardijas un Veneto apgabali Itālijā.

Līdz ar to personām, kurām 14 dienu laikā kopš atgriešanās no šīm valstīm un teritorijām parādīsies saslimšanas pazīmes – klepus, paaugstināta temperatūra, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana un citi –, nevis jādodas pie ārsta, bet gan jāzvana pa tālruni 113, jāizstāsta par simptomiem un jānorāda, no kurienes persona atgriezusies.

Bērniem, kuri atgriežas no koronavīrusa skartajām valstīm un teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši piesardzības pasākumi, 14 dienas jāpavada mājās. Pēc tam bērns ar ģimenes ārsta izziņu, kas apliecina, ka bērns ir vesels, var doties uz izglītības iestādi. Ja tomēr parādās slimības simptomi, jāzvana pa tālruni 113.

Ārstniecības iestādes, kā arī izglītības iestādes ir informētas par izmaiņām gadījuma definīcijai un ieteikumiem rīcībai.

Savukārt iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm, būtu nepieciešams izvērtēt ceļojuma nepieciešamību vai ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem. Tāpat arī būtu jārēķinās ar iespējamiem strauji mainīgiem pārvietošanās un citiem ierobežojumiem koronavīrusa skartajās valstīs.

26.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com