Pašreizējam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim arvien sarūk izredzes tikt pārvēlētam uz otro pilnvaru termiņu prezidenta amatā, tikmēr kuluāros neoficiāli visaugstāk tiek vērtētas Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita izredzes, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Pēc trīs mēnešiem sāksies kandidātu izvirzīšana Valsts prezidenta amatam. Parlamentā pamazām jau sākas iekšējas sarunas par gaidāmajām vēlēšanām. Kā ziņo Panorāma, Vējonis ir individuāli ticies ar frakciju vadītājiem un pārrunājis arī jautājumu par viņa pārvēlēšanu, taču atbalsts viņam nav pat to vidū, kuri atbalstīja iepriekšējās vēlēšanās.

Pat Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kuras agrākais līderis Raimonds Vējonis ir pašreizējais prezidents, visticamāk, liegs savu atbalstu pašreizējam prezidentam. Tas bija skaidrs jau agrāk, jo bieži viņu kritizēja pat bijušie partijas biedri, kā arī ciniskais smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, tieši kurš aizkulisēs arī bija tas, kurš uzstāja uz Vējoņa virzīšanu, lai principiāli uzstātu uz pozīcijas neatdošanu kādam citam politiskam spēkam.

Pirms četriem gadiem Vējoņa kandidatūru izšķīra Vienotības balsis, taču tagad Jaunā Vienotība vairs neredz iespēju atbalstīt Vējoni.

Arī Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars atzina, ka NA neredz iespēju atbalstīt Vējoņa pārvēlēšanu, jo uzskata, ka ir iespējams atrast piemērotāku kandidātu. Apvienība atkārtoti uzsver, ka tā virzīs savu kandidātu – Egilu Levitu, kurš pretendēja arī iepriekš, taču netika ievēlēts. Šobrīd viņa izredzes tiek vērtētas visaugstāk, turklāt uz viņa kandidatūru kā piemērotākais, zinošākais, pieredzējušākais un cienījamākais pretendents norāda daudzi. Viņu amatā varētu atbalstīt ne vien NA un Vienotība, bet arī Attīstībai/PAR.

Pašreizējā Valsts prezidenta pilnvaras beigsies 7. jūlijā. Šogad Valsts prezidenta vēlēšanās sagaidāmas būtiskas izmaiņas, jo pirmo reizi vēsturē tās notiks atklātā balsojumā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA