Valsts prezidents Raimonds Vējonis plāno sākt konsultācijas par jaunās valdības veidošanu divu nedēļu laikā pēc 13.Saeimas vēlēšanām, aģentūrai LETA apliecināts Valsts prezidenta kancelejā.

Pēc Vējoņa teiktā, divu nedēļu posmu politiskās partijas izmantos darbam, lai vienotos par savu piedāvājumu visas sabiedrības interesēs.

Valsts prezidenta uzstādījumi jaunajam Ministru prezidentam neesot mainījušies, tie ir – skaidra nostāja nemainīt Latvijas ārpolitikas līdzšinējo kursu un turpināt Latvijas drošības stiprināšanu, gatavība veidot sabalansētu valsts budžetu un turpināt Latvijas sabiedrībai būtiskas reformas, kā arī stiprināt tiesiskumu. Vējonis norādīja, ka ir svarīgi, lai jaunā valdība būtu lemt spējīga.

Ņemot vērā 13.Saeimā ievēlēto salīdzinoši lielo politisko partiju skaitu un sadrumstalotu parlamenta sastāvu, valdības veidošana būs sarežģīta, uzskata Vējonis. Viņaprāt, šobrīd svarīgi, lai politiskās partijas spētu nolikt malā priekšvēlēšanu laikā paustos apvainojumus un pārmetumus un izvērtētu, kas saskaņā ar to programmām ir prioritātes, pie kurām tās vēlas strādāt un kuras no Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām saredz kā partnerus, lai kopīgi strādātu šo mērķu sasniegšanai.

Vēlētāju zemā aktivitāte varētu būt saistīta ar sabiedrības zemo uzticēšanos politiskajiem procesiem valstī kopumā, kā arī ar to, ka politiķi ir par maz skaidrojuši savus līdz šim pieņemtos lēmumus un rīcības.

“Vēlētāju aktivitāte 13.Saeimas vēlēšanās ir vērtējama kā ļoti zema. Ar nožēlu jāatzīst, ka Latvijas pilsoņi, kuri neaizgāja uz vēlēšanu iecirkņiem, nav vēlējušies uzņemties atbildību par savu valsti,” uzsvēra Vējonis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA